Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
27. 4. 2017 21:27 − 4041× − 1 0

Taktikám je konec, Meeke jde po jednotlivých výhrách

Začátek sezóny se Krisi Meekovi nevydařil a po čtyřech podnicích se nachází až na sedmém místě klasifikace jezdců.

DNF, 12. příčka, vítězství, DNF. Taková je dosavadní statistika Krise Meeka v letošní sezóně MS a je bez debat, že takto si start sezóny britský jezdec rozhodně nepředstavoval. Zejména Monte Carlo a Švédsko byly hodně nepovedené, v Mexiku se vše obrátilo vítězstvím, ale Korsika přinesla další zklamání, když Meekově C3 WRC nevydržel motor a jezdec musel opustit soutěž z vedoucí příčky. Výsledkem výše řečeného je to, že se Brit rozhodl, že už letos nemá cenu řešit nějakou celosezónní strategii a bude se soustředit na to, vybojovat co nejvíce vítězství v jednotlivých rally. Na této změně plánů má jistě velký podíl i to, že Meeke ztrácí na vedoucího Seba Ogiera propastných 61 bodů, což znamená, že šance na dotažení Francouze jsou pouze v říši velké sci-fi.

"Ve schopnosti auta, co se týká rychlosti, mám slušnou důvěru, ale je těžké říct, že bychom se vezli na vlně úspěchu, když máme na kontě tři nuly a držíme sedmé místo v tabulce jezdců," říká serveru autosport..com Kris Meeke a pokračuje, "na začátku sezóny jsme měli nějakou taktiku, plán, jak si v sezóně počínat. To je ale teď minulostí. Teď už jde jen o jednotlivé výhry soutěží.

Jak už padlo v předchozích větách, Kris Meeke aktuálně drží sedmou příčku mezi jezdci, což mu pro první den Argentinské rally dává výhodnou startovní pozici. To může svádět k drobné paralele s rokem 2015, kdy Meeke startoval dokonce až jako 10. vůz na trati, ale v cíli slavil své premiérové vítězství v MS. Nabízí se tedy opakování dva roky starého scénáře? "Pokud to někdo tahle vidí, tak mu to neberu. Ale v této rally musíte být rozumní. Jde o zrádnou soutěž, kde jeden vytažený kámen do stopy může ukončit vaše snažení. K chybě není nikdy daleko," uzavírá Kris Meeke.

Komentářů celkem: 1
27. 4. 2017 23:15
0 0
Tipuju tě na první místo tak snad to nepokazíš! Tak pome Meek GO GO GO!!!smajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama