28. 4. 2017 07:29 − 707× − 0

Čtvrté místo absolutně – další skvělý výsledek Szejů

Jarek a Marcin získali 28 bodů a postoupili na pátou příčku v hodnocení českého šampionátu.

  • Bratři Szejové se při svém druhém startu s vozem specifikace R5 dostali na čelní příčky absolutní klasifikace závodu MČR;
  • 4. místo absolutně na druhém závodě MČR – potřetí v řadě zakončili Jarek a Marcin Šumavu s výborným výsledkem;
  • Tým GK Forge Metkom Rally Team dosáhl na premiérové podium v jedné z rychlostních zkoušek podniku MČR.

Víkendová Rally Šumava Klatovy je za námi a Jarek s Marcinem Szejovi ukázali, že si stále více rozumí se svým novým autem Fordem Fiesta R5. Příprava, kterou tým z Ustroně před druhým podnikem Mistrovství ČR absolvoval, se na tratích rychlostních zkoušek projevila. Bratři Szejové nejenže udrželi tempo mnohem zkušenější české konkurence, ale dokázali je i porážet, čímž se zapojili do bojů o přední příčky. Nakonec Jarek a Marcin dokončili náročný klatovský závod na „bramborové” pozici. Čtvrtá příčka absolutně však může předpovídat pokračování skvělé sezóny polského týmu. Navíc reprezentanti GK Forge Metkom Rally Teamu dokázali navázat na předchozí dvě produkční vítězství na Rally Šumava Klatovy s vozem Subaru Impreza.

Tento výsledek bratří Szejů vypovídá nejen o jejich rychlosti, ale také o vůli realizovat předem stanovený plán. Zvláště v tak rychle se měnících podmínkách, které panovaly v sobotu v okolí města Klatovy. V situaci, kdy část měřených úseků vedla po mokrém asfaltu a část po suchém, se správný výběr pneumatik stal „výhrou”. Jarek a Marcin v průběhu nezklamali, postupně se šplhali absolutní klasifikací vzhůru. Po úvodní sobotní zkoušce postoupili na čtvrté místo a tento skvělý výsledek udrželi až do cíle v Klatovech. K tomu je nutné vyzdvihnout fakt, že se bratři z Ustroně poprvé za dobu svého působení v Česku protlačili na podium v jedné z rychlostních zkoušek. Na druhém průjezdu nejdelší rychlostní zkoušky „Strašínská” (19,49 km) zajeli Poláci třetí čas.

V absolutní klasifikaci Rally Šumava Klatovy překonaly Jarka a Marcina pouze tři týmy, které patří mezi absolutní špičku českých závodů. Před Poláky skončili vítězové – reprezentanti týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký a Pavel Dresler. Na druhém místě se ocitli Václav Pech a Petr Uhel (Ford Fiesta R5), což je tým, který má na svém kontě sedm titulů MČR. Třetí místo brali Jan Černý a Petr Černohorský (Škoda Fabia R5). Druhý závod českého šampionátu dokončilo celkem 43 týmů.

Víkend v Klatovech nepřinesl pro celý GK Forge Metkom Rally Team jen úspěch, ale především zisk dalších, velmi cenných zkušeností a významných bodů do klasifikace TrueCam MČR v rally 2017. Celkem bratři Szejové získali na Šumavě 28 bodů (15 bodů za 4. místo absolutně, 5 bodů za umístění v I. etapě a 8 bodů za druhou etapu).

Solidní výsledky a pohoda Jarka a Marcina dává naději na skvělý výsledek i v dalším podniku sezóny, kterým bude 45. Rallye Český Krumlov ve dnech 19. – 20. května.

Jarek Szeja: - Pokořili jsme cíl Rally Šumava, výsledkem je náš životní výsledek! Ještě nikdy jsme nebyli v absolutní klasifikaci Mistrovství ČR tak vysoko. To nás velmi těší. Navíc, když to byl teprve náš druhý start s Fiestou R5 stáje Orsák Rally Sport, a první, který probíhal v takových podmínkách, tedy na mokrém povrchu. Ale je ještě více věcí, na které jsme po tomto závodě pyšní. A navíc nám tento výsledek dává nová křídla a motivaci, už se nemohu dočkat na další start. Hned bych mohl závodit v okolí Českého Krumlova!

Marcin Szeja: – Ani jsme nedoufali, že již při druhém startu s vozem třídy R5 můžeme skončit na čtvrtém místě absolutně, mezi tak silnou konkurencí, která se v českém šampionátu schází. V těžkých a zrádných podmínkách jsme o tento výsledek tvrdě bojovali nejen s konkurencí na vozech R5, ale také s auty specifikace WRC. Nebylo vůbec jednoduché tento výsledek získat. Ale hodně jsme se snažili a parádní výsledek udrželi. Proto mám velkou radost nejez z našeho výsledku, ale také z toho, že jsme dokázali obstát v tak silné konkurenci, která se v Klatovech objevila.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!