3. 5. 2017 20:08 − 5723× − 2

Wena umí, viděno z první řady!

Myslím že bylo pondělí, když jsem brouzdal po internetu a zahlédl inzerát Vaška Hlavatého, že shání spolujezdce na Rally Hořovice 2017.

Toho člověka jsem neznal, viděl jsem z výsledků na ewrc-results, že jede tak dvakrát, třikrát do roka, ale že když jede, tak jede rychle. Říkal jsem si, že bych se rád svezl kolem baráku, protože přes les v Brdech u Hořovic jsem se narodil a stále tam dojíždím domu. Sice ve Škodě 120 S, kterou jsem neznal a nikdy by mě nenapadlo, že pojede tak rychle jak nakonec v rukou Weny jela. Lehká konzultace proběhla i Vencou Kopáčkem, který nejdřív povídá: Kam sis to zase sedl? Povídám do škodovky a na předku má velký nápis WENA. Odpoveď byla: No tak to jo, ten jede rychle, to se posereš ale. V tu chvíli jsem věděl, že jsem udělal správně.

Přišel pátek a já vyjel rychlíkem z Prahy, o hodinu pozdě, ale přece. Poprvé jsme se potkali v Hořovicích na nádraží, kde mě WENA vyzvedl a jeli jsem na letiště složit auto a začít trénovat. První výhoda byla, že znám mapu okolí a povedlo se nám projet všechny RZ 3x během 4 hodin. Byl tedy čas na to udělat pár věcí na autě, přejímku a podobně. Večer se startovala klasická známá, ale podle mě úplně nesmyslná erzeta kolem skládky, ke které vám ředitel řekne na rozpravě, abyste ji „prodali“. Tady přichází první zamyšlení: Proč se to teda jede? Auta se tam domlátěj a pak jedou druhý den 9 RZ. No nevím. Nicméně jsme za deště odstartovali a na výjezdu z bahna na asfalt zaznamenali první problém, auto cukalo a o závodění se asi mluvit nedá. Druhá noční, ta samá erzeta, byla ještě mokřejší, okna zamlžené a tak jsme se spíš oba těšili na druhý den.

Začalo to pěkně, vyhranou RZ startující v Zaječově. Tam jsem si konečně řekl jo, pěkně. Na startu druhé vložky hlásí wena, že nedobíjíme. Říkal jsem si ne, přeci nepojedeme teď domů. Čekali jsme, kdy se to vybije. Projeli jsme další RZ v rychlém tempu. Pak jsem zahlédl na přejezdu tátu, tak jsem ho poprosil, aby počkal v cíli Hostomické RZ, kdyby náhodou to lehlo, abychom mu vzali baterku z auta (která by tam stejně nešla). Povedlo se auto bez vybití dostat až do prvního sobotního servisu, vypadalo to na alternátor, byl to alternátor a Wena měl s sebou náhradní, takže ho bleskově vyměnil a mohli jsme jet dál. Čekali nás ještě dvě sekce. V obou dalších průjezdech jsme se zrychlili a na Hostomické dokonce měli průměr 105 km/h. Wena nechtěl vědět časy, sledoval jsem je ze začátku sám a postupně mu nenápadně dával informace, až jsme se postupně propracovali na koukání do výsledků po každé RZ. Na vedoucího ve třídě jsme ztratili v pátek hodně, sice jsme polovinu RZ v sobotu vyhráli, ale rozdíl byl moc velký a pouze se zmenšoval. V druhém servisu odstoupil Martin Kdér a my už měli jen jediného soupeře, se kterým jsme se celou sobotu tahali tam a zpátky o vteřinky. Jednou jsme mu dali dvě, pak tři on nám a zase obráceně. Nakonec to v cíli vypadalo na třetí místo o 4,4 vteřiny, ale soupěř dostal 5 vteřin penalizaci a tím pádem jsme se vyhoupli na druhé místo ve třídě o 0,6. Na vedoucího jsme z pátečních minuty stáhli 42 vteřin za sobotu na konečných 18. A to bylo dost. Škoda pátečního tankodromu, opravdu se na tom nedalo jet. Nebo jo, dalo, ale jen chvilku. My se ale jeli v první řadě svézt, což se povedlo na výbornou.

Víkend jak má být, i s tou krizovkou na poslední RZ, kde na startu bylo sucho, pak v lese čerstvě napršeno, a na konci zase sucho. Taková zdravá, ale pěkně pochytaná krize na čtyřku … Z mého malinkého pohledu Wena umí, ví co dělá a bavilo mě to s ním. Ale pojďme dál. Domluvili jsme se předevčírem na dalším závodě, a to na Podbrdské Rally Legend, která se jede již tento víkend. Tak ať nevychladneme, uvidíme se na trati nedaleko Smolivce a Nepomuka 7.5.2017.

Komentářů celkem: 2
4. 5. 2017 13:35
0 0
Pěkně napsáno.
Držím palce kluci.smajlíksmajlík
4. 5. 2017 20:51
0 0
Wena je ale taky NEJLEPŠÍ servisman! Díky Venco... P.S. Příští týden už jdeme do laku

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama