Úradujúci majstri Valoušek s Havelkovou opäť v čele

Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou v Prešove zabojovali!

Na náročnej mokrej trati získali prvé víťazstvo v tejto sezóne a dostali sa do vedenia slovenského šampionátu.

Icari Rally Team nasadil do Majstrovstiev Slovenska v rally 2017 českú posádku Pavel Valoušek – Veronika Havelková. Ako sa ukázalo, urobil veľmi dobre, pretože dvojica podáva skvelé výkony a to aj napriek tomu, že na pre nich novom vozidle Ford Fiesta R5 neabsolvovala žiadne predsezónne testy. Na L Racing 10. Rally Rožňava, ktorá sa konala na prelome marca a apríla, sa zoznamovala s autom a skončila na druhom mieste. Zahanbiť sa nenechala ani na nedávnej 23. Rally Prešov, kde z deviatich rýchlostných skúšok vyhrala tri. A to na známej, ale o to náročnejšej, rýchlostnej skúške Cemjata. Posádka odštartovala v rýchlom tempe a hneď v úvode si vybojovala 10-sekundový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Svoju vedúcu pozícii si potom už len strážila až do cieľa pretekov.

Pavel Valoušek: „Nebolo jednoduché zvládnuť túto náročnú rally, obzvlášť Cemjata bola dosť problémová a zároveň rozhodujúca. Zo začiatku sme sa trochu učili, lebo dlho sme nesedeli v aute. Ďakujem celému tímu a mechanikom, bez nich by to nešlo. Som veľmi rád, že to takto dopadlo.“

S úsmevom na tvári sme mali možnosť vidieť aj manažéra tímu, Ivana Mutňanského. Ten bol po Rally Rožňava trochu sklamaný z 10-sekundovej penalizácie svojej posádky, ale prešovská súťaž to všetko napravila. Veď vďaka zisku jedného druhého a jedného prvého miesta sa posádka Valoušek – Havelková v priebežnom hodnotení slovenského šampionátu aktuálne nachádza na prvom mieste s 55 bodmi. O túto pozíciu sa delí s posádkou Koči – Kostka (Schovánek).

Ivan Mutňanský: „Máme skvelú posádku a veľmi sa tomu teším. Verím, že v tomto tempe budeme pokračovať aj naďalej. Ďakujeme našim partnerom, že nás podporujú a myslím, že takéto výsledky sú tým najlepším spôsobom, akým im to môžeme oplatiť“.

Icari Rally Team sa aktuálne chystá na víkendovú Rally Vyškov, kde podporí posádku Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát. Ďalšou slovenskou súťažou v poradí bude 44. Rallye Tatry, ktorá sa bude konať 26.-27. mája 2017.