20. 4. 2006 00:00 − 2339× − 0

Druhé dějství sprinterského šampionátu

Na start Agrotec Würth Rally 2006 se postavilo téměř osm desítek posádek. Nechyběli ani zástupci týmu Rallye Sport Promotion.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Na start Agrotec Würth Rally 2006 s centrem v jihomoravských Hustopečích se postavilo téměř osm desítek posádek. Nechyběli ani zástupci týmu Rallye Sport Promotion, a to v podstatě ve stejném složení jako v úvodním podniku tohoto mistrovství. Na Hustopečské náměstí, kde byl i letos umístěn slavnostní start přijel se startovním číslem 53 junior Lukáš veselý se spolujezdcem Honzou Paulikem s Hondou civic. Druhou posádku tvořil Sláva Ducháček s Petrem Dufkem jedoucí letos novou Škodou felicií Kit Car.

Lukáš Veselý chtěl zopakovat dobrý výsledek z Okříšek, kde vybojoval druhé místo ve své třídě, ale přetrvávající potíže s elektronikou jeho vozu nakonec dovolily posádce vystoupat postupně z posledního, devátého místa ve třídě po prvním testu pouze na pátou pozici. „Potíže s elektronikou jsme měli vlastně už na Šumavě i na sprintu v Okříškách. Tady v Hustopečích nás tento problém postihl znovu. Auto po dvou kilometrech první vložky přestalo jet, je to jako by Vás někdo držel za kufr. Těšil jsem se, že vrátím Honzovi Šlehoferovi porážku z Okříšek, kde mi na něj v cíli chybělo 8 vteřin, ale tam to bylo na sněhu a s autem, které nemá plný výkon se tady už jet nedalo,“ řekl k přetrvávajícím potížím s vozem po závodě zklamaný Lukáš Veselý.

V servisu se tým mechaniků z Motocarsportu snažil závadu odstranit, ale marně. Ve čtvrté rychlostní zkoušce Honda fungovala, ale po startu do pátého testu se závada opět vrátila. „V servisu se mechanici snažili závadu odstranit, ale nepodařilo se," říká k závodu Honza Paulik. "Do druhé sekce jsme měli už moc velkou ztrátu a nebylo proč riskovat. Sice jsme se moc těšili na šotolinu a zablácenou trať, ale bylo to opravdu náročné. Z každé krajnice vytahané bláto, na polních cestách hluboké koleje, tak jsme to u závěru už noc nehnali. Na druhou sekci jsme obuli jiný typ pneumatik a věnovali se testu nových gum. Mrzí nás to, máme určitě na víc.“ Posádce Lukáš Veselý, Jan Paulik v konečném zúčtování připadla 30. příčka v absolutním pořadí, sedmá ve skupině N a pátá ve třídě N2.

Naopak nadmíru spokojená odjížděla z Moravy hostující posádka týmu Rallye Sport Promotion, Sláva Ducháček s Petrem Dufkem. Celý závod absolvovali bez vážnějších problémů a od první RZ se usadili ve vedení své třídy A5. Ve třetí a páté rychlostní zkoušce se blýskli čtrnáctým resp. třináctým časem absolutně a v poslední šesté zkoušce dokonce devátým časem v absolutní klasifikaci. V tomto posledním testu také definitivně porazili svého největšího soupeře ve skupině A, Milana Kneifela a životní výsledek byl na světě. Sláva Ducháček se spolujezdcem Petrem Dufkem v Hustopečích vyhráli třídu A5, ve skupině A obsadili třetí místo a fantastické deváté v celkovém hodnocení.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!