Souboj Hora – Hlavatý ozdobou Podbrdského setkání

Dva opravdu rychlí jezdci na historických škodovkách (VIDEO).

Michal Hora je letošním absolutním vítězem Podbrdského setkání legend 2017, které se uskutečnilo 7. května v okolí Sedliště na Nepomucku. Jezdec se žlutým favoritem 136L pokořil loňského vítěze Václava Hlavatého se Škodou 120 S o necelou půl minutku na devíti erzetách (60 ostrých km), z nichž jedna RZ byla zrušena. Wenovi Hlavatému, jak sám říká, voda moc nechutná, zatím co Michal Hora je na ní jako doma. Michal sám přiznal, že mu mokro a bláto určitě pomohlo k tomu, aby letos dokázal získat putovní pohár pro absolutního vítěze historických vozidel. Třetím místem doplnil rychlou dvojku jezdců Martin Kdér se Škodou 130 LR, který ztratil na druhého Hlavatého další půl minutku. O tom, že ani v hobby rally se nejede žádná plíseň, se můžete přesvědčit v následujících dvou sestřizích, které mapují účinkování dvojice Hora a Hlavatý na zmoklé Podbrdské rallye. Oba tito jezdci by si určitě zasloužili nějaké stále partnery a sponzory, o které je v dnešním motorsportu celkem nouze. Nutno říci, že by loga partnerů vozili oba jezdci hodně rychle a výsledkově hodně vysoko.

Michal Hora, který letos oslaví 39. narozeniny, začínal s rally koncem devadesátých let a to na voze Škoda Favorit 135L. Několik let účinkoval ve velkém mistráku a vystřídal za 11 let několik vozů. Nejvíce toho odjel s Favoritem, pak přišla Škoda Fabia a dopřál si i svezení s větším autem 4x4 s Mitsubishi Lancer Evo IX. Od roku 2012 závodí už jen sporadicky a to z pravidla na západočeských tradičních soutěžích Podbrdské a Kramolínské rally. Michal miluje Škodu Favorit a jeho vzorem je Emil Triner z dob, kdy vodil právě toto auto. Momentálně plánuje stavbu nového auta (favorit nečekaně), se kterým by chtěl nahlédnout do MČR historiků. Budeme se těšit, že se tak stane a velcí historici mezi sebe přivítají dalšího opravdu rychlého jezdce. Rallyovou biografii Michala Hory najdete na stránkách ewrc-results.com ZDE.

Václav Hlavatý, kterému bude letos 30 let, je ještě poměrně mladý jezdec, který si auto postavil doslova na koleně. Závodí od roku 2009, kdy se začátkem své kariéry účastnil tehdejšího Rallye Cupu. Wena, jak mu většina lidí od závodů říká, už oslavil nejeden dílčí úspěch a to třeba absolutním vítězstvím na Podbrdské rally v loňském roce, či absolutním vítězstvím rally sekce Škoda srazu v Běšinech. V letošním roce plánuje, při nové spolupráci s navigátorem Tomem Šmídem, více startů v Českomoravském poháru v rally. Za sebou už má start v Hořovicích. Jeho snem, na kterém už se pomalu ale jistě začíná pracovat, je postavit Škodu 130 LR také do MČR historiků. Rallyovou biografii Václava Hlavatého najdete na stránkách ewrc-results.com ZDE.

MMAARTIN a Rally Fans Katovice

Přidejte se na FB stránky RFK www.facebook.com/RallyFansKatovice

Komentářů celkem: 1
18. 5. 2017 18:06
0 0
Krásná jízda Michala Hory, klobouk dolu. Jen víc takových jezdců do MČR HA. Držím palce
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!