Invelt
reklama reklama reklama
reklama reklama reklama
Generální
partner
Invelt
18. 5. 2017 20:59 − 1949× − 0 0

Kopáček chce v Krumlově potvrdit dobrou formu

Českokrumlovská soutěž je v seriálu Mistrovství ČR v rally vždy jednou z nejtěžších.

Loňské prvenství mezi produkčními vozy při ní budou obhajovat Václav Kopáček s Barborou Rendlovou, což jsou zároveň lídři letošního národního šampionátu v této kategorii. V barvách týmu Duck Racing v AČR je budou i tentokrát doplňovat Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem a také Jaroslav Petrásek s Ottou Slezákem.

Loňské účinkování dvojice Václav Kopáček – Barbora Rendlová na českokrumlovské soutěži bylo velmi dramatické, ale nakonec úspěšné. Zrekapitulujme, že už k páteční slavnostní rampě přijeli díky dopravní zácpě na poslední chvíli, pak sice přežili ve zdraví i na nepříliš vhodných pneumatikách průtrž mračen, aby následně poškodili auto o retardér, což je navíc stálo penalizaci. Když ztrátu na soupeře stáhli a směřovali k prvenství, nejprve je zpomalila prasklá poloosa, aby pak na cílovou rampu přijeli s uvolněným kolem, které jim těsně po vítězném průjezdu cílem definitivně upadlo. „Dneska už je to souhrn vtipných historek, ale tehdy nám moc do smíchu nebylo,“ připomíná Kopáček. „Zejména na závěr, kdy naše ohromné úsilí směřované k vítězství málem přišlo vniveč, na ten určitě nezapomenu. Po těchto zkušenostech bychom si hlavně přáli, aby naše letošní jihočeské účinkování bylo mnohem klidnější. Začneme asi poněkud opatrněji, základním úkolem bude samozřejmě vidět cílovou rampu a odvézt si domů nějaké body, které se nám do šampionátu budou určitě hodit. Bohužel nám dodavatel nezaslal včas některé požadované díly do převodovek obou našich vozů, a tak budeme muset i trochu víc šetřit techniku. Českokrumlovská soutěž je těžká a zrádná a ani letos není předpověď počasí úplně jistá, zejména pro sobotní etapu. Důležitá proto bude jistě i volba pneumatik, jsme ale připraveni na každé počasí,“ dodává blovický jezdec.

Zatímco v loňské sezóně zůstalo jihočeské prvenství pro mladou posádku ojedinělé, letos už mají Kopáček s Rendlovou na svém kontě hned dvě výhry. Poté, co se svým modročerveným Subaru Impreza WRX STI dokázali pro tým Duck Racing v AČR zvítězit v kategorii produkčních vozů (třídě 3) jak na Valašské rally, tak i na klatovské ´Šumavě´, vévodí samozřejmě ve své třídě posádka i celkové klasifikaci šampionátu, a to s velkým náskokem. „Sezóna bude ještě ale dlouhá, a tak opravdu naším úkolem bude hlavně dojet do cíle a kdybychom náhodou opět vybojovali i nějaký pohár, rádi bychom si pro něj dojeli autem. Loni mne trochu bolely nohy, když jsme si pro něj na slavnostní vyhlášení museli dojít pěšky,“ směje se sympatická spolujezdkyně. „Ale myslím, že připraveni jsme dobře, vzali jsme si pro případné špatné počasí i pláštěnky. Sil máme taky dost, už včera jsme další nabrali, když jsme si pochutnávali na výtečném prasátku, které pro nás opět pořadatelé nachystali v Holkově,“ září oči známé gurmánce.

Kopáček s Rendlovou v mezidobí po Šumavě stihli i dozorovat v pozicích traťových komisařů při amatérské rally doma v Blovicích a došlo i na natáčení klipu „To si teda vypiješ“ pro Diecézní charitu Plzeň, zejména se ale věnovali přípravám vozů Subaru Impreza WRX STI jak pro sebe, tak pro dvojici Štěpán Zabloudil – Petr Novák. Modrožlutý vůz dostal nové brzdy a zásadní opravy se dočkala také jeho převodovka, šestému muži průběžného pořadí MČR v kategorii produkčních vozů by tak nic nemělo stát v cestě za dalším bodovaným umístěním. V barvách týmu Duck Racing v AČR se i tentokrát představí i historický vůz Porsche 911 S s posádkou Jaroslav Petrásek – Otto Slezák. Fandit tedy určitě bude komu.

Průběžné pořadí MČR v rally ve třídě 3 po dvou soutěžích: 1. Kopáček 117, 2. Hrobský 59, 3. Šikl 49, 4. Březík 48, 5. Jelínek 45, 6. Zabloudil 41.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama