Invelt
reklama reklama reklama
reklama reklama reklama
Generální
partner
Invelt
16. 6. 2017 14:27 − 1127× − 0 0

Na Hustopeče jsou Kopáček i Zabloudil dobře připraveni

Mistrovství ČR v rally pokračuje o nadcházejícím víkendu dalším podnikem, kterým je oblíbená jihomoravská Rally Hustopeče.

Na její start se postaví i dva vozy týmu Duck Racing v AČR, které úspěšně zápolí v rámci třídy 3. Na trať se s modrými týmovými Subaru Impreza WRX STI vydají jak lídři šampionátu Václav Kopáček s Barborou Rendlovou, tak i Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem.

Už čtvrtou soutěží národního šampionátu v rally bude nadcházející Rally Hustopeče. Na této soutěži předloni oslavili Václav Kopáček s Barborou Rendlovou své premiérové společné prvenství v kategorii produkčních vozů, v minulém roce se jim už tolik nedařilo. „Loni nám to vůbec nesedlo, hned první den jsme smolně sklouzli do příkopu a i ve druhé etapě nám na soupeře chybělo pár zlomků vteřiny,“ vzpomíná blovický pilot a navazuje: „Máme tedy co napravovat. Navíc se nám vůbec nepovedla minulá soutěž, kolem Českého Krumlova jsme posbírali až neuvěřitelné množství defektů. Chceme si zkrátka spravit chuť, tady na jihu Moravy navíc vždy cítíme vzorný přístup pořadatelů a jezdíme sem moc rádi. Rádi bychom opět bojovali o prvenství v naší třídě 3, ale zároveň nehodláme riskovat – naším hlavním cílem zůstává zisk mistrovského titulu a pro něj se může hodit každý bod. Na startu se tentokrát navíc sešla velmi silná konkurence, bude pro nás zajímavé porovnávat se také s účastníky slovenského šampionátu.“

Připomeňme, že Kopáček má i přes nepovedené jihočeské vystoupení stále ještě solidní náskok pětatřiceti bodů na zbylé soupeře, moravská soutěž nicméně sezónu teprve půlí. Letos ji navíc zřejmě nebude provázet tradiční horké počasí, diváci se tak mohou dočkat i soutěžení na mokrých tratích. „Nám by to ani nevadilo, vždyť po Krumlově nám už stejně moc suchých pneumatik nezbylo, potřebujeme ojezdit také obutí do deště,“ směje se navigátorka Rendlová. „Našemu jízdnímu stylu vyhovuje i kluzká šotolina, která je hustopečskou specialitou, a tak se na letošní závodění opravdu moc těšíme.“

Tým Duck Racing v AČR je na soutěž dobře připraven, v úterý absolvoval i náročný test v areálu Motorland Bělá a také na bývalé březovické rychlostní zkoušce. „Jsem rád, že jsem si mohl důkladně vyzkoušet vůz a cítím, že si s ním opět lépe rozumím. Doufám, že to bude znát už na Rally Hustopeče, přestože jsem tam dosud nikdy nestartoval,“ řekl po testování pilot druhého týmového vozu Štěpán Zabloudil. Ten (se spolujezdcem Petrem Novákem) poveze na modrožlutém voze startovní číslo 36, Kopáček s Rendlovou budou mít na modročerveném Subaru Impreza WRX STI tentokrát dvaadvacítku.

Průběžné pořadí MČR v rally ve třídě 3 po třech soutěžích: 1. Kopáček 140, 2. Březík 105, 3. Hrobský 92, 4. Šikl 90, 5. Pešl 69, 6. Jelínek 45, 7. Zabloudil 41, 8. Tuček 41.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama