26. 6. 2017 06:52 − 2158× − 0

Pozvánka na výstavu závodních speciálů

Do východočeských Houdkovic se 5. července sjede velké množství závodních speciálů auto – moto.

Pořádá se zde již tradiční výstava, která má pokaždé jiné téma, ale vždy je motoristická.

Závodní speciály auto-moto výstava zde byla naposledy v roce 2011 a sklidila velký úspěch jak mezi vystavovateli, tak i u diváků, kterých se zde sešlo přes 3 tisíce. Letošní seznam vystavovatelů je už nyní, něco přes týden před akcí poměrně velký a najdeme zde hned několik jmen z autocrossu. Více nám přiblíží pořadatel akce Jiří Chalupný "Vystavovatelů máme zatím okolo devadesáti, ale je to většina aktivních závodních aut a motocyklů, takže se může stát, že někdo odpadne. Stále ještě jednáme o dalších exponátech a věřím, že některé nám přibudou. Největším letošním tahákem budou bezesporu Dakarské speciály – "Liazka" pana Poura, se kterou závodil Jiří Moskal a Tatra pana Horky, kterou na Dakaru vodil Karel Loprais. Dalším náklaďákem bude Tatra z týmu Svoboda Tatra Team, kteří mají v autě motor Gyrtech, což je motor, který používá i závodní tým Buggyra."

"Zajímavé budou také speciály z autocrossu. Účast přislíbil Roman Polák, který přiveze buginu Škoda 2000. Speciál přiveze i jeden z nejmladších jezdců divize Kartcross Pepík Švorc. Kartcrossový speciál přiveze i Vlasta Burian. Z divize Touring Autocross uvidíme krásnou, silnou Fabii se kterou brázdí republikové tratě Jiří Bret. Dále přijede Petr Šimurda s oranžádou jak na rallye, tak na autocross. Účast přislíbili také otec a syn Jánošovi se svými speciály (VW Polo a Škoda Felicia oba D6) a Milan Purma (Škoda Felicia D6). Své speciály přivezou i kluci, kteří jezdí hobbycross, Lukáš Knap, Filip Lemfeld, musel bych toho vypsat hodně, ale asi nejmladším účastníkem bude Sebastian Mihulka z Racerbuggy 160. Máme přislíbené od pana Zdeňka Schneiderwinda mladé plochodrážníky z Autoklubu Markéta, pro které bude připraven malý plochodrážní ovál. Z plochodrážníků už je přihlášená i Sindy Weber, šestnáctiletá holka jezdící za Plochou dráhu Liberec, tak tímto je vlastně výstava mezinárodní. Určitě také budou pro návštěvníky zajímavé dragstery a nejen pro malé diváky, RC modely z rallye, trialu a asi i Dakarové speciály, které budou mít také svoji trať."

V roce 2011 jsme mohli vidět i speciály v akci, ne jinak tomu bude i letos. "Tak na výstavě v roce 2011, byli dvě tratě, jedna byla pro vozy rallye, jako rychlostní zkouška a druhá trať byla vytvořena na poli, které nám půjčuje ZEAS Podorlicko a.s., hned vedle areálu výstavy. Rychlostní zkoušku, i když je to škoda, letos neděláme, protože silnice by byla už v hodně špatném stavu. Ale autokrosová trať bude a uvnitř tratě najdeme malý ovál, na kterém se budou moci prohánět jezdci z ploché dráhy." říká Jiří Chalupný.

Server autokrosar.cz společně s pořadateli akce připravil soutěž o dva lístky na tuto velmi zajímavou výstavu.

Soutěžní otázka:

„Kolikátý ročník všech výstav v Houdkovicích bude letošní Výstava závodních speciálů auto – moto 2017?“

Své odpovědi, jméno a adresu posílejte na email: jch.rallye.team@seznam.cz do pátku 30. 6 2017. Jméno výherce dvou lístků bude zveřejněno v neděli 2. 7. 2017 na stránkách autokrosar.cz a výherce bude kontaktován emailem.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!