28. 6. 2017 13:36 − 12254× − 17

Roman Kresta se vrací v barvách Mogul Racing Teamu

Legendární jezdec rallye Roman Kresta se po více než třech letech vrací zpátky mezi závodníky.

Bude hájit barvy MOGUL Racing Teamu, ve kterém v minulosti strávil sedm let a nasbíral s ním řadu úspěchů včetně vítězství na Rally Bohemia nebo Barum Czech Rally Zlín. Právě těchto dvou podniků se letos zúčastní. V kabině závodního speciálu Škody Fabia R5 mu bude jako spolujezdec sekundovat Petr Starý.

MOGUL Racing Team získal nejméně pro letošní sezónu fenomenálního jezdce Romana Krestu, kterého přemluvil k návratu na závodní tratě. Tato legenda, která letos oslavila jedenačtyřicáté narozeniny, ve stáji doplní největší naději české rallye Jana Černého. MOGUL Racing Team bude mít se dvěma takto skvělými posádkami nejvyšší ambice. „Chceme, aby se motorsport v Česku dál rozvíjel, aby přitáhl nové diváky. Česká rallye potřebuje podpořit, a kdo jiný by jí měl být oporou než tradiční české značky MOGUL a BENZINA. Věříme, že kombinace jezdeckého guru Romana Kresty a mladého talentovaného závodníka Jana Černého bude pro diváky ten správný magnet,“ vysvětluje Petr Kalach, vedoucí odboru marketingu společnosti Paramo spadající do skupiny Unipetrol, pod jejíž křídla MOGUL Racing Team patří.

Roman Kresta, který se v poslední době věnoval vlastnímu týmu Kresta Racing a ladění závodních aut, dostával nabídky na návrat pravidelně. Podle svých slov byl ale jednak velmi pracovně vytížený a jednak po mnoha letech strávených za volantem také bez chuti a motivace k závodění. To se ale letos změnilo.

„Sešlo se víc faktorů najednou. Začal jsem cítit, že bych si mohl udělat radost, trochu si odpočinout od běžného pracovního shonu a prostě se zase svézt v závodním autě. Na stole stále ležela nabídka od Parama, spolujezdec Petr Starý se mi připomínal a i od dětí jsem v poslední době slýchával, kdy že mě zase uvidí závodit. Do toho se postupně z těžké autonehody zotavuje můj kamarád a dlouholetý spolujezdec Petr Gross, kterému jsem slíbil, že až se dostane do formy, svezeme se spolu. No a na to musím být ve formě i já,“ usmívá se Roman Kresta. „V neposlední řadě chci udělat radost fanouškům. Bez nich by rallye neexistovala, zaslouží si to,“ doplňuje.

Právě sportovním fanouškům se dlouhodobě věnuje i Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, která MOGUL Racing tým podporuje. „V rámci projektu Rozjeďte to naplno přinášíme neotřelé sportovní zážitky široké veřejnosti, ať jde o extrémní běžecké závody nebo možnost vyzkoušet si na vlastní kůži třeba akrobatické létání. Podpora motorsportu má v našich aktivitách pevné místo, a když můžeme být letos součástí takovéhoto velkého návratu, je to pro nás čest,“ říká vedoucí odboru marketingu Benziny Agnieszka Bobrukiewicz.

Ačkoliv Roman Kresta bere přípravy naprosto vážně, trénuje a ladí závodní vůz, přiznává, že po tak dlouhé době strávené mimo kokpit musí poprvé – minimálně v prvním podniku – přestat myslet na nejvyšší mety: „Vždycky bylo mým cílem vyhrávat, teď je cílem zúčastnit se. I když dám do závodu maximum, musím být v tomto ohledu realistický. Samotná jízda pro mě bude odměnou. Rally Bohemia je skvělý závod a chci si ho užít,“ uzavírá Kresta, který dnes po tiskové konferenci míří rovnou do Mladé Boleslavi, aby využil poslední dva dny před závodem k seznámení se s tratí.

Fanoušci Romana Krestu uvidí na Rally Bohemia v sobotu a v neděli 1. a 2. července. Na Barum Czech Rally Zlín bude Kresta bojovat od 25. do 27. srpna.

Komentářů celkem: 17
28. 6. 2017 13:43
0 0
smajlíksmajlík
28. 6. 2017 13:48
0 0
Na jednu stranu jsem rád, že se Roman vrací za volant a náš mistrák bude mít o jednoho kvalitního jezdce víc. Na druhou stranu jsem možná paranoidní, ale mám dojem, že více než co jiného je to zájem Škodovky. pKdyž se podívám na tabulku MMCR tak kromě jasně vedoucí továrny první desítka zrovna Fábií R5 přeplněná není smajlík
28. 6. 2017 14:02
1 0
Design je v podstatě stejný jako u Černého, ale ty bílé disky vypadají mnohem líp.
28. 6. 2017 14:18
0 0
Původně napsal vaca.p
Design je v podstatě stejný jako u Černého, ale ty bílé disky vypadají mnohem líp.
Design je týmový a proto bude asi shodný, to je překvapení smajlík, no když bude jezdit Roman bílé disky tak se ty auta alespoň rozliší. Jinak Honza jezdí taky bílé disky, nejsem si jist, ale možná takhle rozlišuje suché a mokré gumysmajlík
28. 6. 2017 14:27
0 0
Dobrá zpráva, fandil jsem mu vždycky, ale teď už to reálně na boj s Pechem a Kopeckým moc nevidím, každopádně se těším a rád bych se pletl.
28. 6. 2017 15:10
0 0
Kluci samozřejmě jsem zatím neviděl Černého auto v polepu na Bohemku, ale pokud pojede stejný polep jako dosud tak se budou Krestovo a Černého auta dost lišit. Ta podobnost je jen ve stejných barvách titulního sponzora, ale jinak je design tak nějak inverzní. Kde má kresta bílou má Černý modrou atd. Je ovšem možné, že ta auta budou stejná.
28. 6. 2017 15:43
1 0
Ano design, je asi tak stejný jako loňské a letošní auto Štajfa smajlík
28. 6. 2017 16:47
0 0
neřekl bych, že bude o dost pomalejší jak Pech nebo Kopecký. Myslim si, že v závodním voze sedí poměrně často jen nemá srovnání z rychlostních zkoušek. Reálně to vidím do 5. místa hůř ne.
28. 6. 2017 17:20
0 0
auta rozpoznáte jednoduše Honza má navíc za sponzora Vančík a to na Romanovim autě nevidím..jinak kola Honza jezdí červené.smajlík
28. 6. 2017 18:34
0 0
Romane Vítej zpátky! Jedu pro zábavu, není pod tlakem, paráda. Myslím, že rozdíl mezi Honzovým a Romanovým autem není žádný. Řekl bych motoricky stejná specifikace. Jak už u S2000 měl top techniku. Věřím, že ten rozdíl tam nebude. Já ho tipuji na 2.flek smajlík smajlíksmajlíksmajlík
28. 6. 2017 18:38
1 0
smajlíksmajlíksmajlíksmajlík
28. 6. 2017 19:12
2 0
Je hezký že stále myslí na svýho parťáka. Doufám že se dá Petr do kupy a Roman ho ještě někdy povozí smajlík
Jinak přeju nějaký pěkný výsledek,a hlavně dojet do cíle!!!
29. 6. 2017 06:30
0 0
Hodně štěstí Romane, věřím, že ta bedna na Bohemce budesmajlík
29. 6. 2017 19:10
0 0
Honzovi Černému by hlavně nejvíc prospělo, kdyby ho vzal Malina zase do drezůry smajlík
Nebo mu alespoň nastavil auto na záludný tuzemský asfalt.
29. 6. 2017 19:59
0 0
-mira-, rád si představím, co by tomu muselo předcházet...
29. 6. 2017 20:19
0 0
A co by tomu muselo předcházet? Roman přeci pomáhá(l) s nastavením kde komu.
30. 6. 2017 08:47
0 0
Honza se sám rozhodl

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama