16. 7. 2017 16:13 − 7093× − 3

Ruské mistrovství po tragédii

Ruský šampionát před startem třetího podniku ošklivě poznamenala tragédie, která se odehrála při testování několika posádek.

Během něho se proti sobě vydaly dva vozy najednou a dva členové posádky zemřeli. Nepěkná zranění si z nehody odnesl i Alexey Lukyanuk a jeho letošní pouť za evropským titulem předčasně skončila. Do Rally Pushkinskye Gory většina předních posádek mistrovství neodstartovala a duel dvou lídrů mistrovství Sergeye Uspenského a Stanislava Travnikova se tak přesunul až na červnovou Rally Gukovo. Parádně si na její trati počínal loňský vítěz Vadim Makarov, který během první etapy vyhrál pět ze šesti rychlostních zkoušek. Zároveň však stihnul u svého Mitsubishi Lancer EVO X poškodit kolo a výměna v průběhu RZ 3 jej stála skoro pět minut. Před koncem rally Makarov sice svou ztrátu dokázal o dvě minuty snížit, ale na lepší než třetí místo to stejně nestačilo. Návrat na soutěžní tratě v Rally Gukovo prožil Andrey Zhigunov, který chtěl hlavně uctít památku tragicky zesnulých kolegů. Svůj Lancer EVO IX obléknul do barev, v jakých sami soutěžili, ale cíl kvůli poruše transmisí neviděl.

Na čele čtvrté letošní rally ruského mistrovství se tak opět objevila dvojice Uspenskiy a Travnikov. První jmenovaný za volantem Subaru Impreza Sti zajel první etapu v čase o půl minuty lepším a v podobném duchu pokračoval i v neděli. Travnikov se musel smířit s porážkou, zatímco jeho rival v Subaru kraloval Rally Gukovo už poosmé. O uplynulém víkendu šampionát pokračoval u hranic s Finskem a na startu se vedle oblíbených produkčních vozů konečně objevila i jedna R5. Ford Fiesta pilotoval Sergey Popov a probojoval se s ním nakonec až na třetí příčku. O vedení si to během úvodní etapy rozdávali Zhigunova a Travnikov a náskok 8,2 sekundy si do druhého dne odnášel první jmenovaný. Travnikov ani při absenci svého hlavního soupeře nedosáhnul na vítězství, ale body za druhou příčku mu stačí k posunu do čela mistrovství. Zhigunov dokonal své snažení z předcházející rally a na Rally Belye Nochi zaznamenal už celkem páté vítězství.

Komentářů celkem: 3
17. 7. 2017 10:49
0 0
Pri te havarii zemreli dva clenove posadky?smajlík
17. 7. 2017 11:45
Upraveno 11:50
0 0
Ve zkratce závěry ofiko vyšetřování: Na neoficiálním testu na uzavřené trati, po které se jezdilo i zpátky na start, došlo k nedorozumění v organizaci nebo nekázni Kučerova, který projel cílem, ale nedojel do (v průběhu testu provizorně zřízené) "stopky", otočil se a jel proti Lukyanukovi, kterého mezitím nechali odstartovat. Auta se nepodařilo zastavit. Zemřel spolujezdec Kučerova Lyaduchin.
Podrobnosti zde: http://www.iluki.ru/news/zaviershieno-sluzhiebnoie-rassliedovaniie-po-faktu-stolknovieniia-sportivnykh-avtomobiliei-vo-vriemia-trienirovochnykh-zaiezdov-
17. 7. 2017 13:48
0 0
Původně napsal Miloš Vaníček ml.
Pri te havarii zemreli dva clenove posadky?smajlík
Taky mně to překvapuje, mluvilo se o jednom...
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!