Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
6. 7. 2017 20:59 − 2444× − 2

Teemu Suninen: Ve Finsku snad ještě lépe

Finský mladík Teemu Suninen si v Polsku odbyl premiéru s vozem WRC a splnil svůj předstartovní cíl v podobě finiše v TOP 6.

Před startem Rajdu Polského si za svůj cíl při debutu s Fiestou WRC dal Teemu Suninen umístění mezi nejrychlejšími šesti. To se mu nakonec povedlo a teprve až chyba na poslední vložce, mimochodem ve stejném místě, kde skončil Tänakův boj o vítězství, jej připravila o ještě lepší umístění. Ztráta ze závěrečné složky pomohla Stéphanu Lefebvrovi k páté příčce na úkor Fina. Teď však na loňského vícemistra WRC2 čeká Finská rally, která je druhým z plánovaných startů s Fiestou nejvyšší specifikace a jak se Suninen nechává slyšet, rád by ve své domovině navázal tam, kde v Polsku skončil a ještě se zlepšil, ideálně také získal ještě lepší umístění.

Když se vrací k Polsku, tak Teemu Suninena stále nepřebolela chyba z poslední vložky: "Cíl bylo být mezi šesti nejrychlejšími, ale pořád je cítit zklamání, protože jsem byl opravdu jenom kousek od lepšího umístění. Ve Finsku se nám, doufám, bude dařit lépe. Pokusíme se navázat na Polsko, zlepšovat naši jízdu a budeme doufat, že se to odrazí na dobrých časech a výsledku," říká Teemu Suninen a jak dodává, před nejrychlejší soutěží světa jej čeká další testovací den s Fiestou WRC.

"Teď zas o něco lépe vím, jak s autem jet a také vím víc o tom, co od auta požaduji. Oproti R5 je docela rozdílné, má středový diferenciál, větší výkon a samozřejmě také aero prvky. Fiesta WRC je úžasná, opravdu výkonná a aero prvky nám umožní se příjemně proletět na skocích a také zajistí dostatečný grip v rychlých zatáčkách. Ale pokud chcete jet na špici, tak musíte jet vyrovnaně. Jede se na mnohem vyšší úrovni než ve WRC2. Tam sice potřebujete taky být rychlí, ale i když uděláte malou chybu, pořád je pódium reálné. Tady to neplatí a po chybě můžete počítat tak s osmým, desátým místem," uzavírá Teemu Suninen, který ve zmiňovaném WRC2 drží třetí příčku za dvojicí pilotů Fabií R5.

Komentářů celkem: 2
6. 7. 2017 21:38
1 0
Opravdu sympatický výkon smajlík. S třešničkou na dortu že vyhrál i jednu Rztu a nemusela být jediná smajlík. Škoda té chybky v závěru a ztráty 5tého místa. Jsem zvědav jak si povede "doma". A jak se popere s tou obrovskou průměrnou rychlostí co ve Finsku vždy bývá. Tak Good Luck smajlík
6. 7. 2017 21:53
0 0
Určitě se dobře uvedl, teď aby to ještě potvrdil.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama