25. 7. 2017 09:35 − 4857× − 2

Polo WRC Baumschlagerovi k vítězství nepomohlo

Rakouské mistrovství letos trochu připomíná houpačku a takřka po každé soutěži má k titulu blíže někdo jiný.

O víkendu se v okolí města Weiz odehrál už pátý podnik šampionátu, do jehož konce zbývá odjet už pouhopouhé dvě další soutěže. Nejrychleji do nové sezóny vstoupil Raimund Baumschlager, když v Rebenland Rallye využil jezdecké chyby favorizovaného Hermanna Neubauera pilotujícího mistrovský Ford Fiesta WRC. V následující Lavanttal Rallye pro změnu havaroval pilot Škody Fabia R5 a novým lídrem šampionátu se stal Andreas Aigner. Někdejší pilot MS si následně půjčil Ford Fiesta WRC, ale ten mu moc k užitku nebyl. Poslední dvě rally Aigner absolvoval za volantem nekonkurenceschopného BMW 650i a ani jednu nedokončil. Na Wechselland Rallye se kromě něho vyzbrojil vozem WRC i Baumschlager. Se špičkovým Polem R WRC si ale na úřadujícího mistra Neubauera nepřišel a navíc v další Schneebergland Rallye havaroval. Šotolinovou rally nedokončil ani Neubauer a z vítězství se radoval nový vedoucí muž mistrovství Niki Mayr-Meinhof pilotující Ford Fiesta R5.

O víkendu se šampionát vrátil na asfalt a napínavý souboj o titul dostal další dramatické pokračování. O Gerwaldu Grössingovi ještě řeč nebyla, ovšem i on si před závěrečnou trojicí rally udržoval naděje na titul. Nejrychlejší dvojici ve WRC nestačil, což nebylo nic nečekaného. Bohužel jezdci Fiesty WRC se nedařilo udržet za zády ani Mayr-Meinhofa a první etapu zakončil na čtvrtém místě. Druhý sobotní test Grössing zvládnul výrazně rychleji a posunul se konečně na třetí příčku. Ale hned v dalším testu jeho Ford skončil na střeše. Na třetí místo se vrátil nejrychlejší pilot vozu R5 Mayr-Meinhof. Na Dominika Dinkela za zády si vytvořil už dostatečný náskok a třetí příčku si lídr rakouského mistrovství udržel až do cíle. Vedení v šampionátu si ale ani tak neuhlídal. Dinkel s Fabií R5 začal pomaleji a první den zakončil na šestém místě za českým jezdcem Fordu Fiesta R5 Ondřejem Bisahou. Rozdíl 6,6 sekundy ovšem nic neznamenal a Němec jej smazal hned v první zkoušce druhého dne. Bisaha jej už ve zbytku soutěže nedokázal ohrozit a musel se smířit s pátým místem a porážkou dalšího českého jezdce Vojtěcha Štajfa.

Startovní číslo 1 získal na svou Škodu Fabia R5 hostující ruský pilot, který se letos účastní ME. Rakouskou návštěvu si ale Nikolay Gryazin moc neužil. V první zkoušce zajel pěkný druhý čas, v té druhé ale poslal svou Fabii mezi stromy. Neubauer dobře věděl, že to s Baumschlagerem nebude mít jednoduché. Zkušeného soupeře ale zaskočil hned v úvodu, když opanoval kompletní první sekci a vytvořil si pěkný náskok čtvrt minuty. Ve večerní páteční sekci už pilot VW předvedl lepší výkon a ze svého manka vymazal skoro celou polovinu. Sobotní ráno pro změnu lépe sedlo Neubauerovi, který vrátil svůj náskok zpátky ke čtvrtminutě. Zrušení RZ 11 kvůli problému s předjezdcem Baumschlagerovi v jeho snažení moc nepomohlo, ale v závěru rally do místa dění dorazil prudký déšť a mohlo se stát ještě cokoliv. Neubauer se ale špatnému výběru gum vyhnul, zato Baumschlagerovi v předposledním testu odešly brzdy a pilot VW se s dvouminutovou ztrátou musel smířit s druhým místem. Ani ve třetím startu s Polem tedy Baumschlager neuspěl. Neubauer vyhrál letos již potřetí a vrátil se do čela mistrovství. Jeho náskok ale zase není tak velký a v závěrečné dvojici soutěží se bude muset mít na pozoru. Otázkou zůstává, zda Baumschlager ke třem plánovaným startům s Volkswagenem přidá ještě další.

Stav šampionátu: 1. Neubauer 81, 2. Mayr-Meinhof 72, 3. Baumschlager 67, 4. A. Aigner 43, 5. Grössing 35, 6. J. Wagner 30

Komentářů celkem: 2
25. 7. 2017 09:38
0 0
Zajímavé je, že s Polem ještě Mundl nevyhrál smajlík
25. 7. 2017 19:59
0 0
Původně napsal Shacki
Zajímavé je, že s Polem ještě Mundl nevyhrál smajlík
tak Neubauer velmi silný a zkušený soupeř a navíc v nejlepších letech smajlík nečekal jsem že ho bude Mundl porážet smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!