Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
9. 8. 2017 21:36 − 5910× − 3

Kalle Rovanperä ve Walesu s M-Sportem?

Kalle Rovanperä bude mít v říjnu čerstvých 17 let a to znamená, že bude akorát tak stár na to, aby se mohl premiérově účastnit MS.

Finský pilot Kalle Rovanperä letos bojuje na několika frontách, když kromě obhajoby titulu v Lotyšsku s Fabií R5 vyrazil i na jih Evropy, protože díky podpoře Pirelli získal možnost startů v italském mistráku s Peugeotem 20T16 týmu tamního importéra. Zatímco v Pobaltí je se třemi výhrami a jedním druhým místem na nejlepší cestě k druhému titulu, v Itálii se mladý Fin především seznamuje s asfaltem a čeká na pódium. To málem získal na šotolinové Rally San Marino, ale po poslední vložce musel na přejezdu odstoupit ze druhého místa. Kromě těchto dvou pravidelných účastí se letos Kalle ukázal dvakrát ve Finsku (opět vždy vítězně) a jak informují Motorsport News na podzim si mladý jezdec možná střihne svou premiéru ve světovém šampionátu.

Minulý čtvrtek totiž Kalle Rovanperä byl na Britských ostrovech, kde v areálu M-Sportu v Greystoke testoval Fiestu R5 a testu přihlížel jak Kalleho otec Harri, tak sám šéf M-Sport Malcolm Wilson. A podle britského motoristického serveru to vypadá, že s velkou pravděpodobností zasáhne Kalle s Fiestou R5 pod hlavičkou M-Sportu do dění při Walles rally GB. "Co na mě opravdu udělalo dojem byl jeho cit pro techniku. Odjel první jízdu, přijel zpět, vystoupil z auta a technikovi říkal, že vše je v pořádku, ale rád by přitvrdil zadek auta," popisuje své dojmy z mladého Fina Malcolm Wilson a pokračuje, "za hodinu nebo tak už debatoval o nastavení předního diferenciálu. Bylo to neuvěřitelné."

Jak dodává manažer jezdce Timo Joukhi (který už u M-Sportu dokázal zajistit sedačku mnoha svým klientům), dohoda s M-Sportem je na obzoru. "Pro příští sezónu máme různé možnosti a vedeme pořád jednání. Ale myslím si, že Kalle pojede ve Walesu s Fiestou a je docela velká pravděpodobnost, že ji pojede i nadcházející rok." Kromě startů s vozem R5 je tím, co přidává plusové body M-Sportu v Joukhiho rozhodování to, že by Kalle mohl testovat Fiestu WRC: "Kalle je už na vůz WRC připravený a kdyby mi někdo teď zavolal a řekl, že ho do WRC posadí, tak bych s tím neměl vůbec problém. Dobře znám Kalleho i jeho schopnosti, ostatně mám dost zkušeností s hodnocením schopností mladých jezdců. Ale Kalle se napřesrok bude seznamovat s jednotlivými soutěžemi a na to je vůz R5 vhodný. Také ale potřebuje kilometry a získat zkušenosti s novým autem a k tomu by dohoda s M-Sportem byla dobrá," uzavírá Timo Joukhi.

Samotný Kalle Rovanperä je ke své budoucnosti, ostatně jak je u Finů dobrým zvykem, skoupý na slovo a proto na závěr vraťme slovo Malcolmu Wilsonovi: "Přirozeně bych rád Kalleho viděl ve Walesu v jedné z našich Fiest a pak příští rok v britském mistráku a jeho dalším programu v MS. Právě teď pracujeme na vyřešení situace. Kalle je ze současné mladé generace tím, o kom se nejvíce mluví, takže kdyby spolupracoval s námi, tak by to bylo skvělé. Mimo to, že se o něm často mluví, je Kalle jednoznačně velmi talentovaný pilot," uzavírá boss M-Sportu.

Komentářů celkem: 3
9. 8. 2017 22:05
Upraveno 22:09
0 0
Ten kluk je budoucí mistr světasmajlík...tak to je. Má vše co potřebuje.. těším se na nej u trati...
A jestli ho podepsal Malcolm tak to je větší rána než Ogier.Tohle je budoucnost ....
9. 8. 2017 23:30
0 0
Tak tohle bych msportu moc přál, snad to vyjde! smajlík
10. 8. 2017 14:48
0 0
Ne každý může říct, že v 16 řídil WRC, uvidíme jak se bude zlepšovat na asfaltu a jiných soutěžích

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama