Tidemand / Andersson získali tituly v kategorii WRC 2

Posádka týmu ŠKODA Motorsport vybojovala potřebné body pro předčasný zisk titulu mistra světa v kategorii WRC 2.

› Pontus Tidemand a Jonas Andersson si bezchybnou jízdou na Německé rally s předstihem dojeli pro titul mistrů světa v kategorii WRC 2
› ŠKODA Motorsport vybojovala zisk titulu v klasifikaci konstruktérů tři závody před koncem sezóny
› Michal Hrabánek, šéf ŠKODA Motorsport: „Jsem hrdý a šťastný za celý tým. Pontus a Jonas si titul skutečně zasloužili“

Bosen/Německo, 20. srpna 2017 – Posádka týmu ŠKODA Motorsport Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) na německé ADAC Rallye Deutschland vybojovala potřebné body pro předčasný zisk titulu mistra světa v kategorii WRC 2. Jejich týmoví kolegové Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) skončili po defektu během druhého dne na druhém místě. Také tým ŠKODA Motorsport získal tři závody před koncem sezóny titul v klasifikaci konstruktérů.

Po deštivém pátku na vinicích a sobotních suchých náročných tratích ve vojenském prostoru Baumholder se Německá rally na poslední den přesunula do okolí jezera Bostal v Sársku, kde na posádky čekaly čtyři velmi rychlé zkoušky.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem (CZ/CZ) si rychlou a vyrovnanou jízdou zajistili druhé místo v kategorii WRC 2. Možné vítězství se ale rozplynulo potom, co je v sobotu na nejdelší rychlostní zkoušce Panzerplatte ve vojenském prostoru Baumholder postihl defekt. „To je rally – od toho okamžiku jsme se zaměřili na udržení druhého místa a zbytek rally jsme pojali jako trénink na nadcházející Barum Rally,“ řekl v cíli úřadující český šampión.

Švédská posádka Pontus Tidemand a Jonas Andersson měla jiný úkol: „Po sobotním defektu jsme se ocitli v pořadí opuštěni, Jan byl o velký kus před námi a přitom jsme měli komfortní náskok před čtvrtým v pořadí kategorie WRC 2. Proto jsem se během třetího dne snažil pouze dovézt vůz do cíle a odměnit tým za jeho nasazení jezdeckým titulem mistra světa,“ komentoval v cíli své účinkování Pontus Tidemand. Po čtyřech vítězstvích (Švédsko, Mexiko, Argentina a Portugalsko) a druhém místě v Polsku dojela posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson na Německé rally na třetím místě a tři závody před koncem sezóny získala jezdecký titul kategorie WRC 2.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek na stupních vítězů na břehu jezera Bostal oslavoval nejen jezdecký titul, ale také triumf týmu ŠKODA v klasifikaci konstruktérů: „Jsem hrdý a šťastný za celý tým. Pontus a Jonas si titul skutečně zasloužili. Také naše ŠKODA FABIA R5, které se již prodalo více než 160 kusů, jasně dokázala, že je nejlepším rallyovým vozem své kategorie.“

Celkové pořadí Německé rally (WRC 2)
1. Camilli/Veillas (F/F), Ford Fiesta R5, 3:08.16,0 h
2. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +48,1 s
3. Tidemand/Andersson (S/S), ŠKODA FABIA R5, +1.50,7 min
4. Gilbert/Jamoul (F/F), ŠKODA FABIA R5, +3.03,4 min
5. Loubet/Landais (F/F), Ford Fiesta R5, +3.48,9 min
6. Tempestini/Bernacchini (I/I), Citroën DS3 R5, +3.50,8 min

Průběžné výsledky kategorie WRC 2 po deseti odjetých podnicích
1. Pontus Tidemand (S), ŠKODA, 133 bodů
2. Eric Camilli (F), Ford, 77 bodů
3. Ole Christian Veiby (N), ŠKODA, 68 bodů
4. Jan Kopecký (CZ), ŠKODA, 67 bodů
5. Teemu Suninen (FIN), Ford, 60 bodů

Komentářů celkem: 5
21. 8. 2017 10:351
0 0
Chlapcům gratuluji, ale vzhledem k tomu, že se jedná o jediný tovární tým ve WRC 2, považoval bych to téměř za jakousi ,,danou věc". Škoda, že továrních týmů v této kategorii není více smajlík
21. 8. 2017 10:412 Upraveno 10:42
0 0
Camilli a Suninen nejezdí továrními R5?? To já bych řekl, že teda jo.. Hnujde má strach, že by mu Škoda dávala o parník, jinak nechápu proč Abbring nejede WRC2.
21. 8. 2017 11:313
0 0
Camilli Eric - M-Sport World Rally Team
Suninen Teemu - M-Sport World Rally Team
smajlík
21. 8. 2017 16:354
0 0
tak doufam, ze pristi rok nechaji vyhrat Honzu Kopeckyho!
22. 8. 2017 13:255
0 0
Snad si tady nemusíme namlouvat, že ,,tovární" tým M-Sport je na tom stejně jako Škodovka.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!