Valda a Barumka v pubertálním jubileu

Barum Rally – to je název, který nese většinu nápisů na pohárech u Valoušků.

Jasně, v rodinné sbírce uvidíte poháry z mistrovství světa, z Itálie a dalších koutů Evropy, ale při pohledu na cenné trofeje z Barumky, jakoby se Pavlovi Valouškovi staršímu mihla jiskra v oku. Vzestupy a pády. Tratě této slavné rally Valouškům lemují téměř práh rodinné firmy, přesto dokázal Valda jun. několikrát jeho fanoušky potrápit v podobě divokých odstoupení. Jako vítr však vlétli do posledních tří sezón spolu s Veronikou Havelkovou. Nejen že spolu vybojovali titul slovenských šampionů, ale v těžkých chvílích v podobě ztraceného závodu se vzepřeli a dotáhli Fabii R5 do cíle na parádním čtvrtém místě.

Teď je tu ale rok 2017 a jméno Pavel Valoušek jun. se objevuje na startovní listině Barum Czech Rally Zlín již po patnácté. S výjimkami je to Valdův nejčastěji obsazený podnik v jeho kariéře. Letos to bude opět ve špičkové Škodě Fabia R5 připravovanou zlínskou stájí Keane Motorsport. Jak vidí Valda své ambice? “Ve Zlíně se opět sejde parádní sebranka špičkových pilotů z Čech i z Evropy. My se nechceme dívat na čelo přes několik jmen, na druhou stranu zůstáváme při zdi. V Evropě se jede velké tempo od startu. Těžko předvídat, je to o psychice. My se cítíme skvěle a letos do sebe věci zapadly jako skládačka. Startujeme v parádním týmu, se skvělým autem a je to naše domácí hřiště doma. Přípravy byly náročné, ale musím říct, že i to jsme si užívali. Stojí za námi noví i stálí partneři a z toho máme velkou radost.”

Při svém patnáctém startu dostali Valda s Verčou startovní číslo 11 a neváhali toho využít: “Letos jsme pro fanoušky připravili nejen podpisovky, ale taky trička, náramky a hlavně jedinečný design Fabie. Pavel vždy zastával podporovat mladé talenty a šli jsme trošku jinou cestou. Design navrhl a připravil ve spolupráci s produkčním studiem Vandraq, sedmnáctiletý Mirek Houšť, kterého možná znáte jako Keane Design. Naše důvěra se nám vrátila v podobě špičkového designu. Během 14 dní se mu podařilo dát dohromady tohle dílo, posuďte sami. Ve stejném duchu jsou naše podpisovky, ale taky již zmíněný merch v podobě fans triček a náramků. Dále v našem servisním zázemí budeme mít předváděcí produkty firmy Nerf Nitro, což ocení zejména ti nejmladší fanoušci. V barvách této značky také startujeme a Fabie R5 má působit jako hodně rychlá hračka na reálné trati,” dodává Pavel Valoušek starší.

Valda odstartuje za pár dní do své patnácté Barumky, ale Verča to má trošku jinak: “Jasně, já znám rallyové závody asi pět let, z toho je tohle moje čtvrtá barumka a nejde ani popsat ,jak moc se těším. Jsem sice od Prahy, ale tohle prostředí je mí doslova domácí. Vždycky se musím smát, když si chodí fanoušci, kamarádi a známí pokecat za Valdou až do stanu. On je tady hvězda. Na druhou stranu pro tohle všechno je to pro mě právě ta nejtěžší rally. K chybě zde není daleko a spolujezdec se na místních erzetách musí soustředit na 110%, jinak je zle. Máme nějaký trénink ze Slovenska, takže do toho skočíme už na moravské lávce, kde se jede kvalifikace. První kilometr této trati je pro mě ten z minulosti vůbec první vedle Valdy, takže k tomuto místu mám velký vztah.”

A proč padla volba právě na Fabii R5? “To je jednoduché. My nejsme v pozici, kdy si můžeme nějak vybírat, ale v tomto případě musím znovu říct, že jsem opravdu nadšený ze spolupráce se zlínským týmem Keane Motorsport vedeným Miroslavem Houštěm jun. Měli volnou Fabii R5, takže jsme neváhali ani vteřinu a udělali jsme všechno, abychom barumku odjeli právě v tomhle autě. Fabia má špičkový motor, skvěle funguje na limitu. Jak my říkáme, je to strop:)”.

Barumka startuje páteční kvalifikací, pokračuje slavnostním startem a noční speciálkou. Následují dvě hodně náročné etapy a závod končí opět na nám. míru v neděli odpoledne. Ať už plánujete vyrazit na jakoukoliv část Barumky, dávejte na sebe pozor, fanděte všem a ukažte kamerám Eurosportu, že tohle je ta nejlepší rally v Evropě. Nenechte se odradit divočákama, poslouchejte pořadatele, sledujete Rally4Now a doporučujeme jako svačinu saláty pana Varmuži a jeho firmy Delimax!

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!