Polsko končí v MS, nahradí ho Turecko

První rozhodnutí ohledně kalendáře MS na příští rok je tady.

Polsko, které bylo pro naše fanoušky velmi dostupné, nahradí příští rok Turecko. Důvodem je dlouhodobá nekázeň polských diváků. S nimi byl problém už v sezóně 2015 a loni se soutěž jela "podmíněně" s tím, že se to zlepší. To se sice stalo, letos to ale opět z pohledu bezpečnosti diváků špatné. Alespoň podle FIA.

Zástupce promotéra Oliver Ciesla k tomu uvedl. "Je nám líto, že přicházíme o Polsko, ale z hlediska bezpečnosti jsme se tak rozhodli. Ale chtěl bych zdůraznit, že problém nebyl u pořadatelů, ale u nedisciplinovaných diváků. Museli jsme na to zareagovat nejen kvůli nim, ale i kvůli jezdcům."

Turecko se do MS vrátí po 8 letech, naposledy se tam jelo v roce 2010. Ale zatímco Polsko se jelo na konci června, Turecko se pojede v září. Mezi Sardínii a Finsko se tak posune Katalánsko.

Původně se počítalo s navýšením počtu soutěží na 14, ale zbylé dvě soutěže mají s něčím problém. Na Nový Zéland se nechce továrním týmům kvůli velkým nákladům. To je jediný problém, bohužel ale klíčový. A Chorvatsko zase nemůže najít vhodný termín a ani dát finanční záruky, že se soutěž může uskutečnit. Zdá se tak, že kalendář zůstane pouze u 13 soutěží.

K diskusi je prý i možnost navýšení počtu továrních jezdců na čtyři, z nichž by tři bodovali.

Komentářů celkem: 10
23. 8. 2017 21:48
0 0
...ale z hlediska bezpečnosti jsme se tak rozhodli... no nevím nevím co bude bezpečnější!
23. 8. 2017 21:50
0 0
Islám vítězí..... I ve FIA.....
23. 8. 2017 22:04
0 0
Poláci jsou ču*áci to se ví už dlouho ale že Polsko nahradili Tureckem, nevím jestli si pomohli smajlík
23. 8. 2017 22:11
1 0
Nahradit Polsko Tureckem a jako argument uvést bezpečnost je hodně dobrá ironie... Ve FIA asi sedí velcí vtipálci... Chápu, že tady jde o trochu "jinou" bezpečnost, ale vypadá to hodně ironicky... smajlík
23. 8. 2017 22:23
0 0
Turecko je mnohem pomalejší a rozbitější šotolina, což nahrává bezpečnosti diváků obecně. Možná jich tam ale tolik nebude. A já určitě také. Jeďte místo Polska na Sardínii, je to bomba.
23. 8. 2017 22:31
1 0
Původně napsal Radekk
Poláci jsou ču*áci to se ví už dlouho ale že Polsko nahradili Tureckem, nevím jestli si pomohli smajlík
Urážet Poláky mi přišlo vždy ubohé, a speciálně z úst nás Čechů, kteří jsme možná v rámci Evropy větší póvl než oni...

A k tématu. Podle mě je to z bezpečností jen alibismus, v kalendáři byl tlak na nové soutěže a Polsko bylo nejsnadnější odstřelit. Přišli jsme o nejbližší šotolinu, škoda.
23. 8. 2017 23:04
1 0
Původně napsal Radekk
Poláci jsou ču*áci to se ví už dlouho ale že Polsko nahradili Tureckem, nevím jestli si pomohli smajlík
Proč jsou podle tebe Poláci ču.aci?Nevím ja když sm viděl Monte tak tam také stáli diváci v nebezpecnych místech,byl tam i smrtak letos,V Mexiku bylo také hodně diváků metr u trati, To samé Finsko nĚmecko.Deje se to na každé rally.Proste se potřebovali zbavit jednoho podniku a tak todneslo Polsko.Byli jsme tam na kazdem podniku MS a vždy to bylo supr.
24. 8. 2017 10:27
0 0
Polska je škoda...poláci sou srdcaři a rally to byla parádní. Pomalý šotoliny jsou nudný na koukání. To už radši víc asfaltů, to je aspoň povrch, kde ty auta normálně jezdí.
24. 8. 2017 12:48
0 0
Shacki: jenomže sardoška bude mít náklady jenom na cestu minimálně třikrát vyšší a to už si raději zajedu do Finska...
25. 8. 2017 14:10
0 0
Škoda. Ne, že bych to úplně nečekal, ale ta zpráva je i podle mne jen čistý alibismus, kdy se potřebovali jedné soutěže zbavit a zařadit nějakou jinou. A tak to odneslo Polsko... Tureckem to ale zrovna moc nevylepšili, po všech stránkách to bude dle mého horší soutěž.
Příští rok jsem se do Polska chystal, ale nedá se nic dělat. Tak snad našetřím na Finsko... smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!