Juuso Nordgren pojede Španělskou rally

Škoda zahajuje program pro mladé jezdce.

› 20letý Fin Juuso Nordgren se za volantem továrního vozu ŠKODA FABIA R5 zúčastní Španělské rally (RallyRACC Catalunya)
› Finský juniorský šampión sezóny 2015 bude prvním mladým jezdcem, jehož bude ŠKODA Motorsport v rámci svého programu hledání mladých talentovaných jezdců testovat
› Budoucí špičkoví piloti začínají svoji kariéru v soutěžním voze ŠKODA FABIA
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Po předčasném zisku titulu mistra světa (WRC 2) se nyní zaměřujeme na hledání mladých talentovaných jezdců“

Mladá Boleslav, 4. září 2017 – ŠKODA Motorsport spouští program hledání mladých talentovaných jezdců. Jako první z nich bude soutěžní vůz ŠKODA FABIA R5 řídit 20letý Juuso Nordgren z Finska se spolujezdcem Tapio Suominenem – usednou do něj na Španělské rally (RallyRACC Catalunya), která se jede od 5. 10. do 8. 10. 2017.

„Po předčasném zisku titulu mistra světa v kategorii WRC 2 se nyní zaměřujeme na hledání mladých talentovaných jezdců a jejich testování. Tento program spouštíme na Španělské rally a bude pokračovat i dále zkoušením nových talentů. Jako první dostane šanci Juuso Nordgren, který nás jako mladý pilot zaujal a vidíme v něm zajímavý potenciál,“ vysvětluje šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Juuso Nordgren se narodil ve Finsku ve vesnici Karkkila severně od Helsinek, z níž pochází také jedna z rallyových legend Markku Alén. V roce 2015 vybojoval titul juniorského finského šampióna a získal ocenění Future Rally Star of Finland 2016. Na letošní Finské rally zajel s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 čtyři nejrychlejší časy. „Jsem nadšený, že se o mě ŠKODA tolik zajímá a dala mi tuto jedinečnou příležitost,“ řekl Juuso Nordgren. Fin se jako tovární pilot ŠKODA Motorsport zúčastní Španělské rally po boku posádky Jan Kopecký/Pavel Dresler.

Budoucí špičkoví piloti začínají svoji kariéru ve voze ŠKODA FABIA. Andreas Mikkelsen s vozem ŠKODA FABIA S2000 vyhrál v letech 2011 a 2012 šampionát IRC (Intercontinental Rally Challenge) a poté se stal továrním pilotem Volkswagen Motorsport v mistrovství světa (WRC). Pravidelným účastníkem mistrovství světa v kategorii WRC je Juho Hänninen, který IRC vyhrál v roce 2010 a v roce 2011, s vozem ŠKODA FABIA S2000 triumfoval také v šampionátu FIA S-WRC. Zmínit je třeba ještě Esapekka Lappiho, který byl mistrem světa v rally kategorie FIA WRC 2 s vozem ŠKODA FABIA R5 v sezóně 2016. Na letošní Finské rally pak zaznamenal své první celkové vítězství v soutěži mistrovství světa WRC.

Komentářů celkem: 3
4. 9. 2017 19:481
0 0
A co my o něm vlastně víme? Když tehdy Lappi nastupoval, byl dost zářivou hvězdou i v 21 letech. Mistr Finska v rally (samá 1. místa) a tuším mistr finska v motokárách někdy pár let zpět, což zaručovalo, že ani na asfaltu nebude dřevo. A co Juuso?
4. 9. 2017 23:232
0 0
Co takhle nějaký český jezdec v rámci českého mistráku vedle Kopejdy.
haq
5. 9. 2017 12:403
0 0
Juusa si asi právě proto chtějí vyzkoušet, ve finsku v prvních dvou startech s R5 zajel poměrně slušně, asi není dřevo.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!