Pirelli Pohár - eWRC.cz
3. 10. 2017 19:53 − 2803× − 0

Tři evropské tituly na ostrově Elba pro Pirelli

Jezdci s pneumatikami Pirelli P7 Classic se dočkali tří evropských titulů v závodě Rally Elba Historic.

Bývalý jezdec Formule 1 Eric Comas vyhrál se svým spolujezdcem Yannickem Rochem ve voze Lancia Stratos celý podnik a získal tak evropský titul v top Kategorii 4.

Jako druzí skončili po fantasticky napínavém průběhu celého závodu Luigi ‘Lucky’ Battistolli a Fabrizia Pons ve voze Lancia Delta Integrale 16V. Za první posádkou zaostali o pouhé 4 a půl sekundy. Na podium vítězů se podíval take třetí Lucio Da Zanche, jehož Porsche 911 mělo obuto stejně jako první dva vozy pneumatiky Pirelli P7 Classic.

Díky druhému místu získal ‘Lucky’ nejen evropský titul v Kategorii 3, ale stal se take celkovým italským šampionem I přes fakt, že do konce seriálu ještě jeden závod zbývá.

K naprostému úspěchu vozů obutých pneumatikami Pirelli přispěl take rakouský pilot Karl Wagner, který vyhrál ve svém Porsche 911 evropský titul v Kategorii 2.

TerenzioTestoni, manažer rally aktivit Pirelli: "Dobytí takového množství titulů korunuje vynikající sezónu v této speciální disciplíně. Od okamžiku představení Pirelli P7 Classic se závody klasických a historických vozů změnily díky tomuto excelentnímu produktu, který je preferován stale větším počtem závodních týmů, protože kombinuje maximální výkonnost s výbornou spolehlivostí. Naše gratulace a poděkování putují k Ericovi, Luckymu a Karlovi, kteří opět prokázali díky svému talent nezpochybnitelnou kvalitu Pirelli P7 Classic.”

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!