V Lenz Adam Cupu půjde v Příbrami „do tuhého“

SVK Rally Příbram bude dalším zastavením Lenz Adam Cupu 2017.

Po zrušení Rally Jeseníky bude příbramská soutěž pátým a šestým pohárovým závodem. Hodnotit se tedy bude každá etapa zvlášť.

V seznamu přihlášených posádek figuruje osm vozů Opel ADAM Cup, sedm z nich se zaregistrovalo i do pohárové klasifikace. Nováčky LENZ ADAM Cupu budou Jiří Šimánek a Jan Pilař. Ten si svůj nový vůz (ex- Peták) poprvé vyzkoušel na srpnovém sprintu v Pačejově a jeho předchozí úspěchy ho pasují do role černého koně příbramského závodu a srovnání s pravidelnými účastníky bude jistě nesmírně zajímavé.

„Rally Příbram ve mně vzbuzuje respekt, osobně jsem ji nikdy nejel, ale v Kubovi Venclíkovi mám vedle sebe parťáka, který naopak má s tímto závodem velké zkušenosti. Pro mě a ADAMa to bude druhá společná soutěž, poprvé oficiálně v LENZ Adam Cupu, proto se moc těším na porovnání s ostatními posádkami. Ač nám primárně půjde o poznávání auta a přípravu na sezonu 2018, nechceme být v pohárové klasifikaci do počtu. Jinak ADAM, neboli Uwe, jak mu říkáme, je super auto a i když vím, že nám bude ještě chvilku sžívání trvat, hned se mi dostal pod kůži a jízda s ním je jedna velká zábava,“ komentuje svou pohárovou premiéru Jan Pilař.

Druhého novice Jiřího Šimánka bude navigovat Zuzana Plšková. Už nyní je ovšem jasné, že se ani Šimánek, ani Pilař nebudou moci ucházet o celkové pohárové vavříny, kde musí jezdec splnit podmínku účasti v pěti závodech (čtyřech na území ČR a povinném startu na 3-Städte-Rallye v Německu). Do celkového hodnocení LENZ ADAM Cupu se pak bude započítávat šest nejlepších výsledků, takže právě 38. ročník Rally Příbram může být v mnoha ohledech zlomový.

Před startem v Příbrami figuruje v čele pohárové klasifikace Martin Vopatřil, ke kterému se opět po nějakém čase vrátí na sedadlo spolujezdce Michal Večerka. Ze čtyř startů má zlínský jezdec na svém kontě tři vítězství, v Příbrami tak může udělat zásadní krok k pohárovému prvenství.

„Na Rally Příbram budou naše ambice jako vždy nejvyšší. Poprat se po oba dny o vítězství! Vývoj v cupu je mi zatím nakloněn, a tak Příbram nás může přiblížit k celkovému vítězství v LENZ ADAM Cupu 2017. Na Barumce dostalo auto pořádně zabrat, takže příprava na Příbram byla opravdu důkladná. Tento závod jsem v minulosti už dvakrát absolvoval s kitem a Fabií R2, takže nepůjdeme na start úplně bez zkušeností. Hodnocení každé etapy zvlášť bude jistě zajímavé, v podstatě nás každý den čeká nový závod. Zásadní problém s tím nemám, snad se jen v sobotu nikomu nic nestane s technikou nebo karoserií, čímž by přišel o jeden závod. Ale podmínky jsou pro všechny stejné…,“ říká před startem Martin Vopatřil.

Právě Moraváky Vopatřila s Večerkou čeká na Rally Příbram nejen tradiční konfrontace s Patrikem Brtníčkem, ale tentokrát nebudou chtít zůstat stranou ani domácí jezdci Martin Mottl a Radek Hůla. Premiéru v okolí Příbrami bude zažívat Martin Baďura.

„Naše souboje o vteřinky s Martinem jsou letos pověstné, takže podobný souboj čekáme i v Příbrami. Tam osobně pojedu podruhé, ale navigátor Ruda Kouřil mi jistě díky svým zkušenostem bude tradičním rádcem a dokážeme sekundovat nejrychlejším. Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných komplikací, které nás připravily o body v Hustopečích a na Barumce. Bodový vývoj cupu tak zatím sledujeme jen po očku, i když je nám jasné, že bez maximální porce bodů z Příbrami bude boj o prvenství spíše utopií,“ doufá Patrik Brtníček.

„Na Rally Příbram se neskutečně těším. Jak se říká, všude dobře, doma nejlépe. Není nad to, když jedete okolo rodného domu… Hodnocení každé etapy zvlášť mi nevadí, taková jsou pravidla. Proto možná v sobotu pojedeme trošku opatrněji, aby auto bylo na neděli v pořádku, ale to nic nemění na tom, že každopádně budeme chtít doma závodit,“ reaguje Martin Mottl, kterého bude navigovat Roman Vorel.

„Jsem rád, že se můžeme zúčastnit naší domácí rally. Samozřejmě jet doma je vždy jiné, a tak se na start s Lukášem Burešem moc těšíme. Jelikož se letos neúčastníme kompletního poháru, na každém závodě se jedeme především bavit a pokud přijde nějaký dobrý výsledek, je to jen příjemná nadstavba. Nicméně na Příbrami budeme chtít soupeře potrápit. Hodnocení každé etapy zvlášť vítám a určitě to pro nás nebude nikterak svazující,“ přidává se Radek Hůla.

„Příbram je svým charakterem velmi rychlá rally, takže doufám, že najdeme podobné tempo jako ve Vyškově a budeme zase bojovat o stupně vítězů. Startem Honzy Pilaře se zase o něco zvýší konkurence, ani domácí borci Martin s Radkem nebudou chtít ponechat nic náhodě. Za sebe tak trochu lituji zrušení Rally Jeseníky, na druhou stranu aspoň nebude dvojzávodem v Příbrami o podnik méně,“ uzavírá předstartovní preview Martin Baďura.

Průběžné pořadí LENZ ADAM Cup 2017 (4/7):

1. Vopatřil 95, 2. Mottl 72, 3. Brtníček 61, 4. Baďura 50, 5. Hůla 36, 6. Hauptvogel 28

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!