Lenz Adam Cup – Na 3-Städte- Rallye míří tři posádky

Závěrečná soutěž Lenz Adam Cupu 2017 zavede české posádky opět k našim západním sousedům, na tratě německé 3- Städte-Rallye.

Ta uzavře nejen další ročník českého pohárového klání vozů Opel ADAM Cup, ale také německého ADAC Opel ADAM Cupu. Konečnou klasifikaci LENZ ADAM Cupu 2017 v mnohém rozhodla předchozí Rally Příbram a z toho plyne i menší zájem našich posádek o start v Německu. K prvenství má nakročeno Martin Vopatřil, který se na 3-Städte-rallye opět představí s Michalem Večerkou. K jistotě vítězství v LENZ ADAM Cupu 2017 mu v podstatě stačí odstartovat.

„Na 3-Städte se těším, i když mám aktuálně doma hodně starostí se stěhováním, které nakonec vyšlo o týden dříve, než jsem předpokládal. Na tomto závodě jsem byl už dvakrát, avšak vždy pouze jako mechanik. Před dvěma roky s Petrem Vrajem a loni s Matějem Kamencem. Opět pojedu s Michalem Večerkou, z čehož mám radost, protože společně máme odjeto spoustu závodů a naše spolupráce je jak v závodě, tak i v běžném životě parádní. Rádi bychom se porovnali s německými účastníky ADAM Cupu, zároveň získali zkušenosti v novém prostředí. Závod si chceme užít a samozřejmě dojet až na cílovou rampu, tak nějak podle hesla, svižně to rozjet a postupně zrychlovat,“ naznačuje s úsměvem Martin Vopatřil.

Při účasti pouhých tří posádek je tak už před startem rozhodnuto i o druhé pohárové příčce Martina Mottla. Ten v Německu už dvakrát startoval, a tak může být proti svým konkurentům v relativní výhodě.

„´Bouda´ z před dvou let, kterou jsem si částečně zavinil sám svou nezkušeností, je zapomenuta, naopak loni jsme tam urvali pohárový bronz. Proto se do Německa budu rád vracet i kvůli tomu, že charakter tamních tratí se mi zamlouvá, je relativně bezpečný a na závěrečné svezení přímo ideální,“ říká Martin Mottl.

Naopak o tu bronzovou bude na tratích jižně od Pasova bojovat Martin Baďura. V případě pokoření soutěže bodově přeskočí Patrika Brtníčka a zakončí LENZ ADAM Cup 2017 na třetím místě.

„Do Německa jsem původně vzhledem k financím a postavení v tabulce cupu neměl v plánu jet, ale vzhledem k neúčasti Patrika a šanci na třetí příčku celkově, jsme se rozhodli na 3-Städte startovat. Tento závod bude dalším v pořadí, který pro mě bude úplně nový, takže nemám žádná očekávání. Ale podle videí mají tratě rychlejší charakter a to mi vždy sedělo. Takže uvidíme, jak nám to tam půjde,“ naznačuje Martin Baďura.

Průběžné pořadí LENZ ADAM Cup 2017 (6/7, zápočet 6 nejlepších výsledků):

1. Vopatřil 140 (120 po odečtu jednoho závodu), 2. Mottl 108 (92 po odečtu jednoho závodu), 3. Brtníček 86, 4. Baďura 78, 5. Hůla 72, 6. Hauptvogel 28, 7. Šimánek 24, 8. Pilař 16

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!