23. 10. 2017 10:49 − 2777× − 3

Smutný Vsetín pro Lukáše Nekvapila a Romana Koscelníka

S velkým výsledkem z Příbrami a nabuzeni o 2. místo v rallysprintech přijeli do Vsetína Lukáš Nekvapil s Romanem Koscelníkem.

Nakonec ale posádka odjížděla smutná a zklamaná.

Tišnovská dvojice se v letošní sezoně zaměřila na boje v jednodenních soutěžích, ale před vsetínským sprintem udělala výjimku. Týden před valašskou soutěží se jela Rally Příbram a Lukáš s Romanem, se rozhodli, že se jí zúčastní před vrcholící bitvou v RSS. Po dvou dnech na příbramsku z toho bylo vítězství ve dvoukolkách a v týmu panovala skvělá nálada. Tato nálada setrvala u kluků v posledním sprintu sezony bohužel jen krátkou chvilku. „Na závěrečný podnik rallysprintové série Bonver – Partr Rally Vsetín jsme přijeli velmi namotivováni po úžasném výsledku z Příbrami. Ve hře totiž bylo teoreticky i celkové stříbro v RSS a my se chtěli poprat o co nejlepší konečný výsledek, samozřejmě i ve třídě 6. Asi v půlce první RZ jsme přijeli k vážné havárii Radomíra Kupce a Vladimíra Osičky. Po asistenci při řešení nehody jsme vážně uvažovali o odstoupení z rally. Nakonec jsme se v servise dohodli na pokračování bez ohledu na výsledek a závod jsme chtěli pouze čestně dokončit,“ popsal nepříjemnost z úvodu rally Roman Koscelník. Havárie Radomíra s Vladimírem nejenom mladé tišnováky citelně poznamenala.

Z první sekce rychlostních zkoušek projeli Lukáš s Romanem pouze zkoušku Semetín, a to v „opařeném“ tempu. Ze čtrnácti posádek na startu zkoušky byl jejich čas jedenáctým nejrychlejším. Bojová nálada zůstala zapovězena a veškeré myšlenky se upíraly ke zdraví jezdce. O radosti z jízdy se nedalo mluvit. Proto Lukáš s Romanem „přivítali“ odstoupení ze závodu krátce po startu 4.RZ. „Je těžké závodit, když jste svědky takové nehody. Při druhém průjezdu RZ Hošťálková nám vypověděla službu technika a tím nás „vysvobodila“. Za konečné 3. místo v RSS jsme rádi, ale… Radkovi a celé jeho rodině přejeme, aby tuhle nejtěžší erzetu vyhráli. Děkujeme všem, co se na naší úspěšné sezoně podíleli – Brynda racing – Jirkovi, Kájovi a každému, kdo je tohoto skvělého týmu součástí, sponzorům – jmenovitě AutodopravaBrno.eu, Intertech, Sagitta, Zyksal, Geotest, město Tišnov. Dále patří velké díky našim rodinám, kamarádům a hlavně našemu skvělému fanklubu, který nás žene dopředu! Děkujeme moc!!!,“ poděkoval přátelům a zároveň drží palce mladému jezdci Lukáš Nekvapil.

Více informací o posádce na fb.com/NKmotorsport

Komentářů celkem: 3
23. 10. 2017 11:43
0 0
To muselo být opravdu psychicky dost náročné, nedovedu si představit, jak se pak soustředit.smajlík
24. 10. 2017 06:57
0 0
Když pominu smutný obsah článku tak mě velmi baví pořadatel na fotce :D
24. 10. 2017 16:20
0 0
Za sebe velmi oceňuji co dokázali na místě udělat, dovedu si představit co asi museli prožívat a přeji aby se psychické rány co nejdříve zahojily.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!