23. 10. 2017 13:14 − 4001× − 0

Kdo vyhraje podporu AČR a sezonu v závodním voze?

Mostecký polygon se o posledním říjnovém víkendu stane dějištěm finálového kola soutěže Autoklub Peugeot Rally Talent 2018.

Z dvanácti vybraných závodníků bude v neděli vyhlášen ten nejlepší, který za volantem závodního Peugeotu 208 R2 absolvuje Rally Sprint serii 2018.

V zářijovém semifinálovém kole byla odbornou porotou vybrána dvanáctičlenná skupina těch nejlepších potenciálních závodníků. Ti se právě teď připravují na velké národní finále, které se bude konat na polygonu v Mostě. Závodníky o soutěžním víkendu čeká náročný program a výběr toho nejlepšího bude pro porotu určitě pořádným oříškem.

Čtvrtečním příjezdem a rozhovory bude finále definitivně odstartováno. V pátek závodníci předvedou svoji fyzickou zdatnost při sportovních aktivitách, technické znalosti a poprvé vyrazí na závodní trať v sériovém Peugeotu 208 1.2 PureTech 110k. Sobota bude rozhodující. Nejen, že budou prověřeny jezdecké a sportovní schopnosti, ale také mediální a marketingové znalosti, které správný rallyový pilot musí zvládat ve své budoucí závodní kariéře. V rámci Rally školy budou účastníci finálového kola seznámeni s řády a teorií, kterou potom musí aplikovat v praxi při své závodní jízdě. V podvečer budou vybráni čtyři postupující do posledního soutěžního dne. Ten už vybraná čtveřice absolvuje společně se spolujezdci, které si sami vybrali. V neděli v 17:00 hodin bude konečně vyhlášen vítěz, který vyhraje sezonu s vozem Peugeot 208 R2 v Rallysprint serii 2018 s podporou Autoklubu ČR a jeho partnerů, kterým je zejména Peugeot Sport Česká republika.

Motivací a vzorem bude začínajícím závodníkům zajisté stávající posádka Autoklub Peugeot Rally Talent 2016 Filip Mareš a Honza Hloušek, která v letošním roce dosáhla skvělých úspěchů jak na domácí, tak evropské půdě. Porota bude opět ve složení právě z této úspěšné dvojice, společně se zkušeným rallyovým jezdcem Jiřím Kalistou a šéfredaktorem časopisu Faster Jakubem Rejlkem, manažerem APRT Stanislavem Kafkou, sportovním instruktorem Jakubem Čečelským nebo Tomášem Pochopem, jenž stál za účastí Štěpána Vojtěcha ve WRC a spolu s Adamem Eliášem budou posuzovat zejména komplexnost finalistů mimo soutěžní automobil.

Do velkého finále Autoklub Peugeot Rally Talent 2018 postoupili (v abecedním pořadí):

Jan Dvořák
Radek Franc
Matyáš Homola
Max Hönig
Jakub Lavický
Tereza Machová
Matěj Sitník
Filip Šimík
Daniel Tomek
Tomáš Uher
Tomáš Vlček
Lukáš Wudy

Vstup pro diváky a fanoušky je možný po celý průběh konání finálového kola. Proto neváhejte a přijeďte podpořit svého favorita přímo na mostecký polygon. Aktuální informace přímo z finálového klání mohou zájemci sledovat také na facebookovém profilu Autoklub Peugeot Rally Talent. Účastníkům přejeme hodně štěstí a pevné nervy.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!