Kesko Racing Team z Košic s dvoma majstrovskými titulmi

Do Košíc, v pozícii lídra priebežného poradia cestovala posádka Kesko Racing teamu, Juraj Keszi – Ján Šustek a Set Leon TDi.

Napriek faktu, že do cieľa druhej etapy 43. Rally Košice 2017 dojazdila iba jedna z trojice súťažných posádok Kesko Racing Teamu, dve z nich získali dostatočný počet bodov na zisk majstrovských titulov. Jeden v triede 5, druhý v triede 8. V rámci tohtoročnej Rally Košice mali možnosť všetky štartujúce posádky získať dvojnásobný počet bodov. Za každú etapu bodovali zvlášť, pričom práve tieto body mohli pomôcť niektorým posádkam rozhodnúť súboj o titul v jednotlivých triedach.

Do Košíc, v pozícii lídra priebežného poradia cestovala posádka Kesko Racing teamu, Juraj Keszi – Ján Šustek a Set Leon TDi. Ich úlohou bolo získať ešte zopár bodov do priebežného hodnotenia seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally 2017, pričom nemuseli bezpodmienečne vyhrať triedu 5. To sa im v priebehu prvej etapy aj podarilo, pričom v jej cieli im patrila tretia priečka. „Pracovali sme na tom celú sezónu. Môj spolujazdec Janko poctivo počítal všetky body, ale aj možnosti a podarilo sa. Išli sme tak, aby sme nevyrobili nejakú chybu a tretie miesto nám na zisk titulu stačí. Som rád, že sa nám to podarilo, dnešný deň bol nesmierne náročný, všade bolo kopa vody, blata, opadaného lístia a na záver dňa aj hmla. Boli dokonca miesta, kde sme nevideli okraj cesty, všetko bolo zasypané listami, bolo to dosť nebezpečné. Chcel by som poďakovať všetkým partnerom nášho tímu, ale aj chalanom v našom tíme, či kamarátom. Iste jedno z najväčších ďakujem treba povedať aj našim rodinám, ktoré nás v tomto športe podporujú,“ zhodnotil Juraj Keszi. Napriek už istému zisku titulu pokračovala posádka Keszi – Šustek v súbojoch aj v rámci druhej etapy. Tu ich však už zradila prevodovka Seatu Leon TDi, čo bol aj dôvod ich odstúpenia zo súťaže.

V rovnakej triede , v tomto prípade o titul vicemajstra bojoval aj Fero Fusko so Štefanom Tökölim. Aj oni sa divákom predstavili s vozidlom Seat Leon TDi. V rámci prvej etapy im patrilo v triede 5 štvrté miesto, v druhej už rýchlostnú skúšku po Keszim odstúpili na rovnakú poruchu prevodovky. „Bola to dobrá súťaž, poriadne náročná, ale pekná. Dobre sme sa povozili a získali body za štvrté miesto. Či nám to bude stačiť na titul prvých vicemajstrov, to ešte uvidíme, keďže máme zhodný počet bodov ako naše súperky,“ povedal Fero Fusko.

Kamil a Erik Švecoví do Košíc cestovali s jasným cieľom. Ten bol zisk titulu v triede 8. Okrem toho, že sa im to podarilo, vyhrali aj akýsi nepísaný mikrosúboj v rámci Kesko Racing Teamu, keďže absolvovali celú trať a došli až na cieľovú rampu. „Nebolo to jednoduché. Hneď v druhom teste sme mali jednu poriadnu krízu, ale podarilo sa mi ju zvládnuť. Potom sme už išli opatrnejšie, na istotu. Bola to nesmierne náročná súťaž, sme v cieli, šťastný, ale aj poriadne unavení,“ doplnil Kamil Švec.

Posádky Kesko Racing Teamu napriek ukončeniu slovenského rally šampionátu ešte vozidlá na zimnú prípravu neodkladajú, keďže už o tri týždne sa zúčastnia pre nich takmer „domácej“ súťaži, ktorou bude KESKOMOBILE AUTO SHOW 2017 na Slovakia Ringu.