Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
14. 11. 2017 21:02 − 3997× − 0

Esapekka Lappi uznává, že dělal moc chyb

V Toyotě se letos Esapekka Lappi chytnul, když dokázal vyhrát domácí Finsko, ale také přidat nějakou tu havárii.

Po letech ve službách Škody motorsport, které byly korunovány ziskem titulu mistra světa ve WRC2 v loňském roce, se letos Esapekka Lappi posunul do nejvyšší ligy, když získal sedačku ve třetím Yarisu WRC. Poprvé na sebe pořádně upozornil na Sardinii, kde dojel čtvrtý, v následujícím Polsku vylomil kolo, ale Esapekkova chvíle přišla ve Finsku, kde zvítězil v domácí soutěži a stal se 20. Finem, kterému se to povedlo. Když se nyní Lappi ohlíží za téměř ukončenou sezónou, doufá, že příští rok se zvládne vyvarovat chybám, které znamenaly havárie v Německu a Katalánsku. "V průběhu roku nás potkaly nějaké technické problémy i jezdecké chyby, ty byly na mé straně. K týmu jsem se připojil v Portugalsku a rychlost jsem získával docela rychle, jenže jsem také udělal příliš mnoho chyb," říká Esapekka Lappi.

"Na druhou stranu, myslím si, že tento rok pro mě byl o tom, abych ukázal rychlost, abych našel limity auta. A ty je potřeba znát proto, abych myl příští rok tu správnou rychlost. Příští rok se budu snažit odjet dobrou sezónu a nedělat tolik chyb," dodává Esapekka Lappi k sezóně, v níž zatím dokázal nasbírat 51 bodů a vyhrát 16 rychlostních zkoušek, z čehož polovina byla právě při vítězství ve Finsku. Jak už asi většina fanoušků zaznamenala, v příštím roce se ze sestavy Toyoty vytratí Juho Hänninen, naopak nově u týmu podepsal Ott Tänak, který přestoupil z M-Sportu. S novým parťákem je Lappi spokojený: "Je dobré mít tak silného týmového kolegu. Pokud jde čistě o rychlost, tak tu budou mít jezdci týmu dobrou. Bude mě to motivovat k tomu být ještě lepší, protože bude těžší jej porazit. Musíme na sobě ještě tvrději pracovat a být motivovaní se snažit být rychlejší. Takže takovýto typ rychlých týmových kolegů je pro mě dobrý. Nebo si to aspoň říkám v tuto chvíli! Uvidíme, co přinese příští rok."

A jak vidí Esapekka Lappi poslední letošní podnik mistrovství světa, kterým je nadcházející Australská rally? Loni bylo jeho hlavním úkolem dojet a získat titul ve WRC2, takže si souboje o vteřiny příliš neužil, protože jak je už na soutěži u protinožců zvykem, konkurence se tam neschází příliš valná. "Loni se to zdálo jako docela dlouhý podnik, protože jsme jen museli dojel, abychom si zajistili titul ve WRC2. Takže takovým způsobem jsem si to příliš moc neužil. Ale pokud jde o zkoušky samotné, tak se mi líbil jejich povrch a líbily se mi i samotné rychlostky. Myslím, že letos si to užiju mnohem víc, než vloni," uzavírá Esapekka Lappi natěšeně na Australskou rally.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama