28. 11. 2017 17:58 − 2980× − 1

Jubileum oslaveno s Fabií R5 v TOP 5

Česká soutěžní sezona 2017 je pro Racing 21 definitivně uzavřená.

• V první pětce: Vojtěch Štajf s Markem Klokočkou na absolutní 5. příčce
• Oslava s potleskem: 200. Štajfův soutěžní start viděly tisíce diváků
• Letos ještě nekončíme: Ze studeného Strahova rovnou na šotolinu v Emirátech

Poslední (volný) podnik domácí rallyové scény – TipCars Pražský Rallysprint – dokončil Vojtěch Štajf navigovaný Markem Klokočkou na voze ŠKODA Fabia R5 na 5. příčce. Byla to jeho 200. soutěžní účast. „Ve druhé polovině letošního roku jsme se zúčastnili hodně závodů, takže jsme se k mému kulatému rallyovému vystoupení propracovali dřív, než jsem čekal. Jsem rád, že jubileum padlo zrovna na Pražském Rallysprintu, protože to tady mám rád a je to doma,“ komentoval pražský pilot letošní exhibici, kde ale špička pole přeci jen jede o sekundy. Každý rok vedle Štajfa na rallysprintu usedá VIP osobnost a protože zakladatel týmu Karel Janeček byl letos zaneprázdněn, padla volba na mladého Marka Klokočku, syna známého soutěžáka Jana Klokočky, hlavního partnera dealerského týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team.

Na rozdíl od loňského ročníku, konaném pouze v okolí Strahova, se letos Pražský Rallysprint blýskl klasickou rychlostní zkouškou Točná. Měřila sice jen 2,2 kilometru, ale na kvalitním povrchu byl jakýsi závod do vrchu zajímavým zpestřením. „Začali jsme opatrněji, přeci jen silnice byly po nočním dešti ještě trochu mokré. Měli jsme nazuty měkké sliky a byl z toho tedy slušný pátý čas. Ve druhém průjezdu jsem ale špatně odstartoval, zhasl nám motor a jeho restart znamenal asi třísekundovou ztrátu, takže jsme byli až osmí. Ale na rozehřátí to bylo fajn a Marek se snažil, rozpis četl pěkně,“ vrátil se k sobotnímu ránu Štajf. Následoval přesun na Strahov.

Do okolí stadionu si našly cestu tisíce diváků, kteří viděli jak nádhernou světovou techniku v podobě vítězné nové Fiesty WRC, tak souboje vozů R5 i starších WRC. Z průběžně 7. příčky si po prvním průjezdu dlouhým strahovským okruhem Štajf s Klokočkou polepšili na 6. místo – celkově třetí čas v erzetě jim pomohl vystoupat výš, což se ovšem dál neopakovalo. Na poslední erzetu se navíc snesl déšť, nicméně čtvrtý čas z posledního testu znamenal celkové páté místo v TipCars Pražském Rallysprintu. „V předběžných výsledcích jsme byli s Markem celkově čtvrtí, ale většinu našich přímých soupeřů zpomalila nehoda Kočiho kousek před cílem. Došlo pak k úpravě pořadí, které nás odsunulo o příčku níž. Nám ale přišlo trapné žádat časovou kompenzaci po pořadatelích, přeci jen jde o volný podnik, kde je nakonec úplně jedno, jestli jste čtvrtí, nebo pátí,“ neztratil nadhled Štajf, který si na letošním rallysprintu připsal účast v rallye s pořadovým číslem 200.

Není to však definitivně poslední letošní soutěžní vystoupení Vojtěcha Štajfa. Po Pražském Rallysprintu totiž odletěl do Dubaje, kde se – tentokrát už se svojí stálou navigátorkou Markétou Skácelovou – sveze ještě jednou na šotolině v Rally Fujairah. „Když to jen trochu časově jde, tak vítám každý soutěžní start. Navíc je v Dubaji o něco tepleji než v Čechách, takže se po nabité domácí a evropské sezoně ohřejeme a dobijeme baterky tak, abychom hned zkraje příštího roku mobilizovali síly na sezonu 2018. Start v posledním podniku mistrovství Spojených arabských emirátů 2017 bereme už jako přípravu na další sezónu. V ní rozhodně nebudeme chybět s vozem ŠKODA Fabia R5 nejen na tratích českého mistrovství, ale také v zahraničí, a to jak na asfaltu, tak na šotolině,“ nastínil plány pro příští rok vicemistr FIA ERT Vojtěch Štajf, který by zároveň rád poděkoval všem za přízeň a popřál jim jen to nejlepší do roku 2018.

Komentářů celkem: 1
28. 11. 2017 18:05
0 0
Jen pro upřesnění - v naší databázi má 181 startů jako jezdec, 17 jako spolujezdec. Takže dva starty chybísmajlík Ale zase ne tak moc, jsou to starty na Dakaru a na Silk Way, které my nezadáváme. Takže to sedí Vojtovi i nám.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama