2. 1. 2018 15:50 − 4907× − 18

Z archívu Milana Schöbela – 4. díl

Dnes se opět podíváme na další zapomenuté fotografie a pokusíme se je zařadit.

Začneme tentokrát trochu jinak a dáme si několik fotografií z jedné soutěže. Bude to Rallye Škoda 1983.

Na první fotografii je italský jezdec Stefano Speranza s vozem Alfa Romeo Alfetta GTV6 na úvodní okruhovce v Mladé Boleslavi. Posádka se pohybovala na celkovém 8. místě, když na RZ21 Olešnice – Kacanovy havarovala a soutěž pro ní skončila.

Další Ital, tentokrát slavný Franco Ceccato s Fiatem 131 Abarth. Ten byl na okruhu nejrychlejší a později se pohyboval na 3.-4. místě.

Ten samý jezdec na jiném místě s viditelně poškozeným předkem. Soutěž pro něj skončila ve třetí etapě na Návarově pro poškozené zavěšení.

Na stejném místě (ví někdo kde?) je vyfocen o chvilku později i John Haughland. Ani on cíl nespatřil. Byl dlouho šestý celkově, nakonec skončil na RZ42 s problémem převodovky.

A ještě jedna fotografie ze stejného místa. Populární posádku Peklo teamu Josef Vodehnal se Stanislavem Malinou by asi poznal každý. Alespoň ti dojeli do cíle, a to na 52. místě.

A teď z jiného soudku. Tady to nejde nepoznat – vítězná premiéra Jirky Sedláře s Integrálou na Šumavě 1988. Počínal si suverénně, po RZ11 vedl skoro o minutu před Dolákem. Na RZ12 ale ztratil minutu a půl a až do konce musel stahovat. Nakonec vyhrál jen o 7 vteřin. Jinou soutěž ale s Integrálou doma už nedojel…

Tady nastává prostor pro vás, abyste sami poznali kdo a kde…

V archívu je i docela dost fotek z ploché dráhy. Tady jedna dokonce podepsaná. Nevím, kolik je zde odborníků na plochou dráhu, tak prozradím, že jde o slavného maďarského jezdce Zoltána Adorjána. Tak jsem ho alespoň identifikoval já, i když jsem o něm dosud nic neslyšel. Ale co jsem našel, tak byl dokonce 13x mistr Maďarska.