Hlavatý – Šmíd a úspěšná sezóna 2017

Zbrusu nová dvojice si v roce 2017 vyjela první místo ve třídě H3 v ČMPR.

Václav Hlavatý, automechanik a závodník pocházející z Pošumaví si odbyl v roce 2017 první velkou sezónu, kdy mimo tradičních závodů na západě Čech naskočil i do Českomoravského poháru rally (dále jen ČMPR). Jelikož bývalá spolujezdkyně Jana Balková se stala čerstvou maminkou, na sedačku spolujezdce pro rok 2017 nasedl zkušený navigátor Tomáš Šmíd. Z narychlo domluvené spolupráce na Rally Hořovice se stala dlouhodobější záležitost. Posádka Václav Hlavatý a Tomáš Šmíd absolvovala čtyři ze šesti závodů ČMPR, tradiční Podbrdskou rally legend a Rally Škoda sraz Běšiny. Václav Hlavatý se také zúčastnil Historic Rallye Kramolín, kde podpořil charitativní projekt Jedu pro Adámka a na sedačce spolujezdce se střídali kamarádi a lidé, kteří si jízdu na horkém sedadle vydražili, a právě tento jejich příspěvek putoval do sbírky.

Sezona to byla úspěšná, oba dva jezdci ale přiznávají, že hned z počátku jejich společného účinkování bylo na čem pracovat. Kluci během sezóny výrazně upravili styl rozpisu a Wena zapracoval na podvozku jeho škody 120 S. Vše nakonec přineslo úspěch a posádka MC Rally Teamu vyhrála historickou třídu H3 v ČMPR a v absolutním pořadí se umístila na pěkném 15. místě. Přes velký úspěch, dosažený rychlostí a hlavně stabilními výkony, který jistě motivuje posádku k dalším výkonům, Václav Hlavatý pokorně dodává: „Byla to těžká sezóna, kterou jsme si ale moc užili. Stále se mám co učit. Poznávám nové závody a nové tratě. Musím přiznat, že na jezdce jako je Josef Urban nebo Petr Kolář stále nemáme. Občas se taháme s Martinem Kdérem a Tomášem Zemanem a to nás samozřejmě moc těší.“

Zkušený spolujezdec Tomáš Šmíd hodnotí odjeté závody s Václavem Hlavatým též svými slovy: „Dalo by se to nazvat třeba „titul za půl roku“ a proč? V podstatě jsme se poznali s Wenou ráno před seznamovačkama prvního závodu v Hořovicích. Sedli jsme si na první dojem a v závodě jsme dojeli druzí ve třídě H3. To mělo být pro letošek všechno, ale v dané situaci nešlo nepokračovat. Myslím, že jsme si padli do noty jak v autě, tak mimo něj a proto jsme se domluvili, že si dáme ještě Radouňskou rally. Čtvrté místo ve třídě nebylo v dané konkurenci špatné, ale věděli jsme, že můžeme zrychlovat. V tu chvíli už nešlo rozjetý vlak zastavit a tak jsme se vydali i na Rallye Železné hory, kde jsme skončili druzí ve třídě. Bodový příděl po těchto třech závodech nás nutil pokračovat i na Rally Sudety. Od železných hor jsme si našli nový, vlastní systém rozpisu a fungovalo to. V Sudetech jsme třídu vyhráli a to stačilo k tomu, abychom byli první i v celkovém bodování třídy H3 v ČMPR za rok 2017. I když se známe něco málo přes půl roku, mám pocit, jako bychom se narodili a vyrůstali vedle sebe. A asi proto nám to jde a půjde dál! Nesmíme zapomenout, že Wena je skvělý mechanik a dokáže si na autě udělat vše sám a to je strašná výhoda, protože já když otevřu kapotu, tak to je všechno, co umím udělat na motoru. S Wenou mě to prostě moc baví, jedem s úsměvem a já se těším, že se na sebe budeme smát i v další sezóně 2018.“

Plány na sezónu 2018 zatím u této posádky nejsou jisté. S největší pravděpodobností to vypadá na podobný program jako v předchozím roce. Tomáš Šmíd přidal ke svým spolujezdeckým aktivitám účast v MČR rallycrossu, kdy mechanika mu bude dělat samozřejmě Václav Hlavatý. Dodejme, že dlouhodobým snem MC Rally Teamu je stavba Škody 130 LR a naskočení do velkého mistráku historiků. A pomalu jistě se na tomto plánu již pracuje, protože sny se mají přece plnit.

Závěrem je na místě jmenovité poděkování MC Rally Teamu všem partnerům a sponzorům, kteří se jakkoliv přičinili k tolik úspěšné sezoně 2017: Rally Fans Katovice, Motorsport Revue, Martin Mazuch, Josef Sázavský, Kizbern Motorsport, Autoservis Kraml, 2din Autorádia, David Ježek (Nankang pneu), Renata Šmídová, František Kordík, Tomáš Čapek, K – Legendary Production, Čeněk Dlouhý.

MMAARTIN, Rally Fans Katovice a Motorsport revue

Přidejte se na FB stránky RFK www.facebook.com/RallyFansKatovice

Videa, fotogalerie, články a magazíny hledejte také na www.msrevue.cz. Máme rádi motorsport!

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!