--> -->
Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
12. 1. 2018 18:24 − 4383× − 5 0

Teemu Suninen na osmi soutěžích ve WRC

To, co se spekulovalo bylo konečně potvrzeno a osm soutěží v kokpitu třetí Fiesty WRC M-Sportu čeká letos na Teemu Suninena.

Po dvou loňských startech si letos Fiesty WRC Teemu Suninen užije mnohem více, když jej čeká hned osm startů a mezi nimi nebude chybět jeho domácí Finsko, kde po loňském výsledku bude chtíti pilot zkusit zúročit nabyté zkušenosti a bojovat o co nejlepší výsledek. Se svým spolujezdcem Mikko Markkulou začne Teemu Suninen program ve voze nejvyšší specifikace ve Švédsku, pak se vydá za oceán do Mexika, pokračovat bude v Portugalsku, Itálii, Finsku, Turecku, Velké Británii a Katalánsku. V těchto případech bude finská posádka pilotovat třetí vůz M-Sportu, když tak doplní v sestavě Sébastiena Ogiera a Elfyna Evanse. Na zbývajících soutěžích, kde nebude sedět ve Fiestě WRC se očekává, že pojede Suninen s Fiestou R5, zatím je však jasno jen o startu na Rallye Monce Carlo a v Německu.


Zatím byla představena jenom Fiesta R5 pro Suninena… foto: twitter.com

Na Autosport International v Birminghamu, kde byly plány finského pilota oficiálně oznámeny se Teemu Suninen nechal slyšet: "Dostáváme dobrou příležitost ukázat, co v nás je. Plánem je do soutěží startovat bez tlaku na výsledek. Nejsme v situaci, kdy by to bylo buď teď a nebo nikdy, takže nemáme velkou potřebu se soustředit na naši pozici v tabulce jezdců. Jednoduše pojedeme jednu rally po druhé a na každé zkusíme vyjet co nejlepší výsledek," říká Teemu Suninen ke své letošní sezóně a pokračuje, "musíme se ujistit, že si z této šance odneseme co nejvíce zkušeností a přesně to máme v plánu. Už se těším, až se zas posadím na volant vozu WRC a chci se toho naučit, co nejvíce půjde," uzavírá Fin.

K volbě Teemu Suninena jako nejčastějšího třetího jezdce pár slov doplnil i šéf M-Sportu Malccolm Wilson. "Není žádných pochyb potenciálu, který Teemu má a jsem si jistý, že se letos prokáže být dosti užitečným členem týmu. Když loni jej s Fiestou WRC poprvé, tak to vzbudilo velký zájem. Vyhrát rychlostní zkoušku při debutu s WRC je jedna věc, ale bojovat při druhém startu o pódium, to je ještě něco jiného. Teemu je velmi talentovaný jezdec a budoucí vítěz soutěží. Letos jej čeká osm soutěží, což mu dodá důležité zkušenosti potřebné k dalšímu rozvoji kariéry a pokud bude jednou nebo dvakrát bojovat o pódium, tak mě to vůbec nepřekvapí," uzavírá Malcolm Wilson.

Komentářů celkem: 5
12. 1. 2018 18:56
00
Předpokládám, že je to Fiesta R5 ve válečných barvách a ne jen nějaké promo. To za to ten Rudý Býk pořádně zaváhal.
Malcolm i Tvému, velmi rozumné a logické smajlík
12. 1. 2018 18:58
00
Zaváhal, tam nepatří, ale už nevím jak jsem to myslel, asi zatahal.
Už přestanu pít.
12. 1. 2018 19:02
00
Antonín, fotka je z Autosport International, kde byly představeny aj designy továren, takže bych se nebál, že to není Teemuho (HELP! jak se to sakra správně skloňuje?) design
12. 1. 2018 20:09
00
Nebál bych se Teemův. Každopádně děkuji.
Koukám, že tam mám ještě Tvému, má být Teemu.
Doufám, že to nečte
13. 1. 2018 10:11
00
Malcolm se připravuje na budoucnost ... Má dobrý nos na talenty...

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->