30. 1. 2018 13:08 − 8955× − 7

Fotografie z Rallye Vltava 1974

Jiří Maršíček pro vás připravil třicítku fotografií z Rallye Vltava 1974.

Sice k tomu napsal, že nejsou nic moc, že tenkrát teprve začínal s focením, ale musíme si uvědomit, že těm fotkám bude 44 let a je jich obecně hrozně málo. Takže díky za ně!

Rallye Vltava byla tenkrát nejpopulárnější a nejslavnější soutěž u nás. Bohužel s rokem 1974 i v podstatě musela skončit. Soutěž se tenkrát jela prakticky po celých Čechách (někde mám mapu) jako mistrovství Evropy a vyhrál ji Walter Röhrl. Bohužel hodně fotek je čelních, takže budu rád, když nám pomůžete s identifikací posádek. Celá galerie je zde, tady jen výběr pěti.

Komentářů celkem: 7
30. 1. 2018 15:101
0 0
Děkuji moc za skvělé historické fotky! Tou dobou jsem ještě auta nevnímal a hltal vše o cyklistice. smajlík
30. 1. 2018 16:162
0 0
Nádhera, díky za ně. Já vyfotil první soutěžní auto až o tři roky později. Ale myslím že foto č.9 a č.10 je Walter Röhrl.
smajlík
30. 1. 2018 17:023
1 0
30. 1. 2018 17:574
0 0
Úžasné fotky,velký díksmajlík Fotka č.8,14,19 st.č. 68 posádka Myslík-Hodboď Škoda 110l Rallye. Jen si dovolím doplnit,že celá Rallye Vltava ´74 měla celkem 36 rz,přihlášeno bylo 99 posádek a start byl na stadionu v Klatovech 5.7. ve 20h a 1.etapa končila v Plzni na stadionu 6.7. 13.48h a posádky za sebou měli 20 rz. 2 .etapa startovala v 18h a po dalších 16 rz, končila 7.7. v 9h v Klatovech na okruhu. Z toho je patrné,jak náročná to soutěž byla..a hlavně, neskutečně krásná..smajlík
30. 1. 2018 20:405
0 0
foto 12 Brotánek, na přejezdu hodinu po půlnoci jsem mu pomáhal měnit zadní levé kolo. Bylo mě 17 let a měl jsem tam dvě kamarátky. smajlíksmajlík
30. 1. 2018 20:506