Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
2. 2. 2018 18:16 − 2392× − 1 0

Marijan Griebel letos na dvou frontách s Peugeotem

Dvojnásobný juniorský mistr Evropy Marijan Griebel letos kromě startů v ME přidá i účast v německém šampionátu s Peugeotem.

Dva roky za sebou dokázal Marijan Griebel v Evropě vítězit v rámci juniorského šampionátu. Nejprve v roce 2016 za volantem továrního Adamu R2 a po loňském rozdělení juniorského ME na část pro vozy R2 a část pro vozy R5 dokázal německý pilot pilot vyhrál JERC i pro čtyřkolky, přičemž mu k tomuto výsledku stačily čtyři starty s Fabií R5, protože na konci srpna ve Zlíně slavil zisk titulu. Jeho skóre bylo velmi kvalitní, když třikrát vyhrál (Azory, Rzeszow, Zlín) a na Kanárských ostrovech byl třetí. K tomu přidal dvě pódia v absolutní klasifikaci a na konci sezóny byl klasifikován na celkovém pátém místě. Mimo kvarteta evropských startů přidal Griebel ještě několik dalších startů, přičemž jak se dnes ukázalo, nejdůležitější pro něj bylo hostování v Peugeotu 208 T16 na závěrečné soutěži DRM – ADAC 3-Städte-Rallye.

Díky tomuto startu, kde jel s oficiálním vozem německého zastoupení Peugeotu, zaujal a dnes dojednal s Peugeot Deutschland starty v kompletním německém šampionátu, který sestává z osmi soutěží. K tomu přidá většinu evropských soutěží, takže bojovat bude na dvou frontách, ale díky většímu počtu startů než loni by rád Marijan Griebel zabojoval o své první absolutní vítězství v soutěži ME a připravil se na budoucí útok na titul mistra Evropy. "Neustále se snažím získávat zkušenosti s vozy R5 a nyní mám možnost pracovat přímo s výrobcem – Peugeotem, což je pro mě důležité. V plánu je odjet šest evropských soutěží a po loňském druhém a třetím místě je cílem vyhrát některou ze soutěží a do budoucna se stát mistrem Evropy. Díky tomu, že letos pojedu šest podniků oproti loňským čtyřem, tak mám mnohem lepší šance než loni," říká Marijan Gribel, který by se chtěl ukázat na Azores Airlines Rallye, Acropolis Rally, Rally di Roma Capitale a Barum Czech Rally Zlín, v závislosti na rozpočtu a výsledcích může být program doplněn o Rally Poland a Rally Liepāja. Kanárské ostrovy a Kypr se kříží s podniky DRM, takže tam se německý pilot ukázat neplánuje.

Díky spojení s Peugeot Deutschland bude mít Marijan Griebel podporu importéra značky a nebude tak fungovat na čistě soukromé bázi jako vloni. "Jezdit s vozem R5 jako soukromník bylo náročné. Naštěstí to byl jen jeden rok a teď jsem dostal skvělou příležitost od Peugeot Deutschland a budu startovat s vozem připravovaným ROMO-Motorsportem, tedy autem, se kterým jsem jel loňský poslední podnik německého mistráku a tehdy vše fungovalo docela dobře. Od té doby jsem tvrdě pracoval na tom, abych si pro letošek zajistil sedačku a už se moc těším na to, až společně s autem ukážeme, co umíme," uzavírá Marijan Gribel, který bude letos navigován hned dvěma spolujezdci. V Evrope bude pokračovat s Stefanem Kopczykek a v DRM mu bude noty číst Alexander Rath, se kterým Gribel strávil společně několik sezón na začátku kariéry.

Komentářů celkem: 1
2. 2. 2018 21:54
0 0
kuře:už dlouho přehlížím sem tam chybky v textu.Ale tohle je hrubka:za volantem továrního Adamu R5!!

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama