12. 2. 2018 20:40 − 3951× − 0

„Das is motoršport..“

Kdo by vsadil na to, že ani v první polovině února nebude sníh a led asi by byl v balíku.

Ani pořadatel šestého závodu osmidílné série nečekal, že v ryze zimním období bude na Autodromu v Sosnové suchý asfalt. Trať byla tentokrát jednodušší a i relativně dost rychlá a děly se věci. Tím, že to klouzalo méně, než obvykle do toho šli kluci hned od začátku naplno a již měřený trénink přinesl hned několik dramatických situací. Nejprve se v jedné ze zatáček převrátil na střechu Renault Clio s Romanem Brejšou za volantem, a než stihli Romana řádně vyšetřit a napsat zprávu, začalo v další jízdě hořet Mitsubishi Lancer Luboše Havlíčka. Díky rychlému zásahu vyprošťovacího vozu ARS a pohotovosti závodníka Pavla Paseky startujícího za hořícím Mitsubishi, se podařilo požár uhasit. Dramatický měřený trénink nakonec vyhrál Petr Semerád (Mitsubishi).

V závodě se naštěstí všichni trochu zklidnili a po adrenalinovém tréninku přistupovali k trati s větším respektem. Po první sérii vedl Jindřich Majer (BMW) před Leošem Hradilem (Škoda) a Markem Novákem (bugy Honda). Ve druhé sérii zajel nejlépe Petr Semerád a rázem se v součtu 4 časů dostal do čela průběžného pořadí. Ve třetí sérii nenechala vycházející hvězda českého motorsportu, mladý Petr Semerád nikoho na pochybách, kdo je dnes nejrychlejší a s přehledem vyhrála šestý závod seriálu ARS. Pro druhé místo absolutně si po skvělém výkonu dojel Jindřich Majer, když třetího Miloše Feigla (Mitsubishi) porazil o nicotných 14 setin sekundy. V kategorii 2WD zvítězil Jindřich Majer před Leošem Hradilem. O necelou sekundu zpět byl třetí Michal Suk (Ford).

Kategorii 1 ovládl tentokrát Tomáš Jarosil (Citroen) a vykřesal tak naději na celkové vítězství ve třídě. Druhé míst doslova v hodině dvanácté pro sebe získal Marek Hons (Peugeot), když třetího Filipa Strahala (Honda) předstihl až v posledním okruhu o pouhých 9 setin sekundy. Ve třídě 2 zvítězil Jindřich Majer před Michalem Sukem. Třetí místo vybojoval Petr Koutský (Mazda). Kategorie 3 se stala opět kořistí Václava Bumbálka (Mitsubishi), když druhý skončil stabilně jedoucí Michal Nový (Subaru). Na třetí stupínek tentokrát vystoupil Vladimír Hanzl (Ford). Kategorii 4 zcela ovládl Leoš Hradil, druhý byl pak absolutní vítěz předchozích 2 závodů Lukáš Krupička (Ford). Na stupních vítězů je doplnil Lukáš Vojtěchovský (Ford).

Jak bývá v posledních závodech zvykem, v kategorii 5 zvítězil Tomáš Kudrna (BMW). Zdatným soupeřem mu tentokrát byl stále se lepšící Petr Kolář (BMW). Třetí místo vybojoval lídr předchozí sezóny Ondřej Zdražil (Renault). V kategorii 6 se z vítězství radoval Petr Semerád. O druhé místo zuřil velký souboj, který pro sebe rozhodl Miloš Feigl, když o jedinou setinu sekundy předstihl Marka Nováka.

V šestém závodu jsme viděli hned několik dramatických okamžiků, které k motosportu a jízdě na limitu fyzikálních zákonů prostě patří. Naštěstí se všechny obešly bez újmy na zdraví a tak věřím, že i další, již předposlední závod Autodrom Rally Série, který se uskuteční v neděli 4. 3. přiláká všechny, kteří si rádi zazávodí v profesionálně zabezpečeném závodě na Autodromu v Sosnové. Více informací včetně kalendáře, přihlášek, propozic, výsledků a akreditačního formuláře najdete na www.autodrom.cz

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama