Aleš Holakovský - eWRC.cz
15. 2. 2018 19:42 − 3987× − 0

11. ročník želechovické besedy slibuje nabitou startovku!

Již pojedenácté letos připravuje Rally Klub Paseky o.s. tradiční Besedu se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí.

Tradiční předsezónní setkání příznivců a fanoušků rally s vybranými jezdci a spolujezdci se uskuteční v sobotu 10. března, tedy nedlouho před Valašskou rally, takže po společenské stránce půjde o jakési symbolické otevření letošní rallyové sezony.

Se vstupem do druhé dekády své existence získala želechovická beseda i nové hlavní partnery, kterými jsou košický Červené Mravce Rally Team a společnost VP Racing Fuels. Stejně tak je letos mimořádnou novinkou i to, že hlavní besedě se závodníky klasické rally, která odstartuje jako vždy od 17 hod, bude již od 16 hod předcházet ještě samostatná beseda s letošním stříbrným medailistou závodu Africe Eco Race Tomášem Tomečkem. Fanouškům dálkových soutěží lze tedy vřele doporučit, aby letos vyrazili do želechovické sokolovny o hodinu dříve než obvykle. Hlavní část besedy na tento „dakarský předkrm“ plynule naváže po uvedení a představení přítomných hostů. A kdo že letos tito hosté budou?

Účast na besedě k potěšení pořadatelů již s velkým předstihem předběžně potvrdili všichni následující jezdci a spolujezdci: Ladislav Křeček, Petr Uhel, Jan Dohnal, Vojtěch Štajf, Václav Kopáček, Filip Mareš, Martin Březík, Marek Omelka, Billy Latif, Richard Pravda, Ondra Krajča a již zmíněný Tomáš Tomeček. Jelikož půjde ve většině případů o zcela nové hosty, kteří želechovickou besedu zatím ještě nikdy nenavštívili, můžeme se těšit na nová vyprávění, zážitky z rally a názory na ní.

V programu i bude křest nedávno vydané nové knihy Petra Poulíka RALLY FOREVER a také dražba nástěnných hodin Červených Mravců vyrobených ze závodního disku s výtěžkem pro rehabilitujícho Petra Grosse, který se jednoho z prvních ročníků želechovické besedy před lety sám účastnil jako jeden z hlavních hostů. A aby toho nebylo málo, tak pro prvních 50 návštěvníků besedy bude připraven dárek od letošního hlavního partnera akce, Červené Mravce Rally Teamu.

Stejně jako vždy po vlastní besedě bude následovat autogramiáda jezdců, fotografování a oblíbená soutěž na rally-trenažeru ve složení vylosovaný fanoušek-host, a samozřejmě tradičně bohatá tombola. Její hlavní cenou bude svezení s jezdcem Rally Klubu Paseky, úřadujícím vítězem Rallysprint série ve třídě 8 a druhým vicemistrem MČR v téže třídě, Petrem Krajčou v závodním Renaultu Clio při testu v okolí Vyškova 17. března.

Na videosestřih z loňského ročníku besedy, který připravilo zlínské JNK Studio, se můžete podívat zde:

Zejména loňské vyprávění Emila Trinera by si zasloužilo samostatnou besedu.

Další informace, včetně potvrzení či případné aktualizace „startovní listiny“ závodníků, Vám přineseme ještě ve zprávě v týdnu před konáním besedy.

Místo konání akce: TJ Sokol Želechovice (sokolovna), 4. května 48, Želechovice nad Dřevnicí, GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama