28. 2. 2018 07:53 − 1801× − 3 0

Švédský šampionát pod nadvládou Fabií R5

Celé pódium úvodního podniku švédského mistrovství obsadily posádky škodovek a o tři týdny později situace vypadala úplně stejně.

Ve své domácí Rally Vännäs hodně toužil po vítězství místní matador Jörgen Jonasson, ale chyboval a musel se smířit s propadem na sedmé místo. Vítězství v první letošní švédské soutěži nakonec vybojoval Fredrik Åhlin, když druhému Mattiasovi Adielssonovi nadělil půl minuty. Padesátiletý pilot Fabie R5 Jonasson se ale zařadil mezi hlavní favority i na druhé rally. Do souboje se zmíněnými mladíky v dalších Fabiích R5 vlétnul tak, jakoby vůbec nebyl o generaci starším. Předvést se hodlal i další škodovák David Bogie, který pojmul start v Östersund Winter Rally jako trénink před startem britského mistrovství. Skot začal pomaleji, ale po RZ 4 poskočil už na páté místo. V následujícím testu pak předvedl parádní výkon, když vyškolil všechny domácí borce. Bohužel v posledním testu Bogiemu štěstěna došla, páté místo nechal v závěji. Tou dobou byl už dávno mimo hru třetí nejrychlejší jezdec Rally Vännäs Martin Beglund.

Vedoucí muž mistrovství Åhlin soutěž rozjel nejrychleji, ale na superspeciálce, která uzavírala krátkou páteční etapu, chyboval. Jako vedoucí jezdec tak šel spát Adielsson. Jonasson se po prvních dvou zkouškách soutěže držel na třetí příčce a ta mu zůstala i po první sobotní, byť ji dokázal vyhrát. V dalších dvou testech sice švédský matador už nejrychlejší čas nezaznamenal, ale v obou dokázal za svými zády udržet Åhlina. Dvě zkoušky před cílem jej tak přeskočil a druhé místo si udržel až do cíle. Åhlin se po vítězství v prvním podniku tentokrát musel smířit s bronzem a v průběžném pořadí šampionátu spadnul na druhé místo. Za trojicí škodovek probíhal souboj o pozici lídra „zbytku světa“ a nakonec z něho vyšel poměrně překvapivý vítěz. Dvaadvacetiletý Daniel Röjsel poslední dva roky zakončil na třetím místě mezi juniory a tentokrát teprve podruhé usednul do čtyřkolky. S Fiestou R5 předvedl parádní výkon, nadělil čtvrt minuty Johanu Holmbergovi v obdobném voze a skončil čtvrtý. Ještě lepší výkon ovšem předvedl Adielsson, když dokázal Östersund Winter Rally vyhrát a do letní části šampionátu půjde jako lídr mistrovství.

Stav šampionátu: 1. Adielsson 61, 2. Åhlin 46, 3. Jonasson 36, 4. Holmberg 24, 5. Berglund 20, Röjsel 20

Komentářů celkem: 3
28. 2. 2018 12:50
0 0
To je suprový onboard z té Fiesty. Takový kdyby byly z MS...smajlík
28. 2. 2018 15:06
0 0
Přesně tak, super onboard! Nevím proč už nejsou onboardy ve WRC z pohledu mezi sedačkama, kde je krásně vidět práce s volantem...
28. 2. 2018 19:49
0 0
Původně napsal cannavaro_99
Přesně tak, super onboard! Nevím proč už nejsou onboardy ve WRC z pohledu mezi sedačkama, kde je krásně vidět práce s volantem...
tuším že Ostberg tento pohled ve Švédsku letos měl ;)

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama