Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
8. 3. 2018 19:57 − 4695× − 3

Seb Loeb: Netuším, jak si budu s ostatními vést

Podobně jako Terminátor se vrátil i Sébastien Loeb a při nynější Mexické rally se světový rekordman posadí do Citroenu C3 WRC.

Historie motoristického sportu zná řadu příkladů návratů, které jsou povedené nebo existují i ty méně úspěšné comebacky a jedním z dalších, kdo se rozhodl alespoň částečně vrátit do mistrovství světa v rally je i Sébastien Loeb, který o tomto víkendu startuje s Citroen racingem v Mexiku při tamním třetím podniku letošní sezóny MS. Tedy na soutěži, která mezi lety 2006 až 2012 nepoznala jiného vítěze než právě fenomenálního Francouze. Devítinásobný mistr světa se v rámci přípravy na svůj návrat do MS zúčastnil dvoudenního testu ve Španělsku a nechal se slyšet, že ohromen tím, nakolik se versailleskému týmu podařilo C3 WRC vylepšit oproti tomu, kdy s vozem jezdil vloni na podzim. Ale i tak nadále u Loeba platí, že sám tvrdí, že netuší, jak si bude proti mnohem rozjetějším soupeřům stát a zda se mu povede při návratu vybojovat nějaký velmi zajímavý výsledek.


Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

"Doufám, že budu plus mínus stíhat. Nemám však tušení, na co to bude stačit v porovnání s ostatními jezdci, takže už se nemohu dočkat startu. Pořád musíte mít na paměti, že to přeci jen je mistrovství světa a ostatní jezdci v něm na rozdíl ode mě působili i v minulých letech," říká ke svému návratu Sébastien Loeb. Jelikož za sebou máme shakedown, tak nám pohled na jeho výsledky ukazuje, že rodák z Haguenau postupně nabíral tempo a dokázal se dostat pár desetin za pravidelné účastníky MS. Ale je to jen shakedown a skutečný obrázek Loeby úrovně nám dají až nadcházející dny.

Tam už totiž na posádky čekají klasické rychlostní zkoušky, kde se odehrává to podstatné. Jak však říká Seb Loeb, oproti jeho poslednímu startu se trať výrazně změnila. "Pro mě bude nových 28 % trati, zatímco ostatní neznají jen 4 %, ale pořád se na to dívám pozitivně, protože Mexiko je jednou ze soutěží, které znám nejlépe. Avšak mé vzpomínky na oněch 72 % tratě pochází z doby před šesti roky, kdy jsem tu jel naposledy, takže jsem musel trošku zapracovat na tom, abych se tu necítil kompletně dezorientovaný. Doufám, že nám pomůže páteční startovní pozice v podobě 11. místa, protože podle současných pravidel potřebujete zajet opravdu dobře hned v první den, jinak budete po zbytek rally trpět," uzavírá Seb Loeb.

Komentářů celkem: 3
9. 3. 2018 00:44
0 0
Pan Jsmajlíksmajlíkezdec
9. 3. 2018 09:23
0 0
Velká osobnost, která WRC chybí!
9. 3. 2018 11:52
0 0
Ale aspoň že je v rallycrosu
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!