9. 3. 2018 12:45 − 3975× − 0

Škoda Slovakia Motorsport po testech před Azores Rallye

Úvodním podnikem nového týmu bude Rallye Azores, která se pojede již tradičně na šotolinovém povrchu na konci března.

V uplynulých dnech byla motoristická veřejnost informována o skutečnosti, že tým Styllex motorsport získal nového strategického partnera. Tím se stala společnost ŠKODA Auto Slovensko. A jméno automobilky se objevuje i v novém názvu týmu – ŠKODA Slovakia Motorsport. Jezdec Martin Koči letos neodstartuje s vozem ŠKODA Fabia R5 pouze v seriálu MSR, ale objeví se i na podnicích, které jsou zařazeny do seriálu U28, tedy na většině soutěží ERC.

Úvodním podnikem bude Rallye Azores, která se pojede již tradičně na šotolinovém povrchu na konci března.

Celý tým tedy vstoupil do fáze závěrečných příprav. Martin letos ještě za volant speciálu ŠKODA Fabia R5 neusedl. Logickým krokem tedy bylo zařazení dvoudenního testu, jehož cílem bylo nejen nastavení vozu, ale po několikaměsíční přestávce i znovu-přivyknutí šotolinovému povrchu.

„Mým posledním startem s vozem R5 byla show na Slovakiaringu na konci loňské sezony. Takže samozřejmě jsem se nemohl dočkat nejen letošních testovacích kilometrů, ale zejména po dlouhé době šotoliny,“ popsal své pocity Martin Koči.

Tým měl dlouhodobě naplánovaný šotolinový test v Maďarsku. Nevyzpytatelné rozmary počasí ovšem vedení týmu připravily nelehké okamžiky. Tuhý mráz a zejména sněhová přikrývka zrušila připravovanou variantu.

Po intenzivním hledání co nejvhodnější lokality padla volba na německou Lausitz Arena a test tak o minulém víkendu proběhl. Vůz ŠKODA Fabia R5 byl již tradičně připraven týmem Keane motorsport.

Posádka Martin Koči – Filip Schovánek měla k dispozici dva inženýry, se kterými mohla konzultovat své pocity a analyzovat zvolené nastavení vozu. Dvoudenní test byl zaměřen na komplexní nastavení pro azorskou soutěž. Mezi hlavní sledované technické oblasti patřily zejména diferenciály a tlumiče.

O výsledky testu se podělil jezdec Martin Koči. „S výsledkem jsem spokojený. Najezdili jsme přiměřený počet kilometrů a hlavně vyzkoušeli několik rozdílných variant nastavení. Věřím, že jsme na Azory dobře připraveni. Navíc před samotným závodem nás na ostrově čeká standardní pre-event test, na kterém chceme doladit náš vůz aktuálním klimatickým podmínkám a samozřejmě místnímu povrchu.“

Spolujezdec Filip Schovánek Martina doplňuje. „V každé jízdě jsme si měřili i dosažený čas. Nemáme tedy z jízdy jen naše pocity. A to je důležitá kombinace pro naše finální rozhodování. Navíc jsme několik dní po testu provedli komplexní analýzu získaných poznatků.“

Na závěr testu si posádka několikrát vyzkoušela i simulaci výměny defektu v průběhu rychlostní zkoušky.

V těchto dnech probíhá závěrečná příprava soutěžního vozu ŠKODA Fabia R5. Tým mechaniků, servisní truck a závodní vůz se již tuto neděli vydají na dlouhou cestu, jejímž cílem bude centrum závodu ve městě Ponta Delgada.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama