ACA Škoda Autoklub Team – Mareš v novém týmu s Fabií

Díky partnerství Autoklubu České republiky se společnostmi Škoda Auto a Autocentrála, vznikl nový tým ACA Škoda Autoklub Team.

Třicátým sedmým ročníkem Valašské rally odstartuje letošní mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Kromě účasti tradičních předních posádek se příznivci naší domácí scény mohou těšit na velký přestup talentovaného Filipa Mareše do prestižní kategorie R5.

Filip Mareš patří bezesporu mezi nejvýraznější juniorské jezdce českého šampionátu a právě proto dostal příležitost k přestupu do nejvyšší kategorie.

„Poslední dvě sezóny jsme společně s Honzou Hlouškem startovali s podporou Autoklubu České republiky v rámci projektu Autoklub Rally Talent. Doma v Čechách se nám, mimo jiné, podařilo dvakrát vybojovat titul Juniorských mistrů a loni i titul ve „dvoukolkách“. Také mezi evropskými juniory jsme bojovali až do posledního závodu o prventství. Nakonec jsme skončili třetí. Přesto jsme, myslím, zanechali při premiérové sezóně velmi slušný dojem,“ ohlíží se za uplynulými sezónami semčický jezdec a pokračuje: „Otázku přestupu do silné čtyřkolky kategorie R5 jsme začali řešit již v první polovině loňské sezóny a variant bylo zpočátku více. Nám ale nešlo o to, si za každou cenu půjčit vůz kategorie R5, vyrazit na závody a po sezóně nevědět co dále. Vše jsme opravdu pečlivě zvažovali, chtěli jsme dlouhodobý, smysluplný projekt se silnými partnery. Proto jsem opravdu štastný, že se podařilo propojit Autoklub České republiky se silnými partnery, v čele se společnostmi Autocentrála a Škoda Auto. Spolu s Honzou Hlouškem tak budu mít skvělou příležitost, závodit v barvách nově vzniklého ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu. Za to jsem opravdu velmi vděčný a všem partnerům projektu za to děkuji. Skutečně velikou přidanou hodnotu pak vidím v zázemí týmu Romana Kresty. Roman byl celé dětství mým velkým vzorem a na spolupráci s ním a celým týmem KRESTA RACING se už opravdu velmi těším,“ neskrývá své nadšení šestadvacetiletý pilot.

„Jsem si vědom toho, že přestup do kategorie R5 ze slabších „erdvojek“ nebude ničím snadným. Současně jsem ale přesvědčený, že v týmu ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM budeme mít pro náš přechod ty nejlepší možné podmínky. Škoda Fabia R5 je navíc špičkou ve své kategorii. Přesto si ale neděláme žádné přehnané ambice na umístění. Zpočátku nám půjde především o sbírání zkušenosti a naším hlavním cílem je vykazovat progresivní postup. Vím, že se mi tu nabízí obrovská příležitost a já hodlám udělat maximum pro to, abych ji využil,“ komentuje plány na sezónu Filip Mareš.

Přípravu vozu a technické záležitosti týmu bude mít na starosti Roman Kresta se svým týmem: „Po dlouhé době vznikl projekt výchovy mladého českého jezdce s podporou silných partnerů. Hodně mi to připomíná můj přestup do absolutní špičky před osmnácti lety. Je to, dle mého, logické pokračování juniorského projektu Autoklubu, kterého se Filip účastnil, kde prokázal svoje kvality a získal cenné zkušeností. Myslím si, že je jedním z mála, kdo má předpoklady k naplnění této myšlenky. Já mu k tomu předám všechny moje zkušenosti. Jsem rád, že tento projekt vznikl a děkuji všem partnerům za jeho uskutečnění,“ dodává Roman Kresta.

Eduard Skaba, majitel společnosti Autocentrála s.r.o. říká: „Naše společnost tradičně podporuje mladé jezdce, třináct let jsme provozovali svůj dealerský tým v seriálu Škoda Octavia Cup. Nově vzniklý ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, s podporou Škody AUTO a výborným technickým zázemím Romana Kresty, je skvělým pokračováním našich aktivit v motoristickém sportu. Filip Mareš má před sebou ojedinělou šanci pokračovat ve své skvěle rozjeté kariéře. Nejen, že je dobrým jezdcem, ale je také velmi pracovitý, postupuje po logických krůčcích a neztrácí pokoru.“

Stanislav Kafka, viceprezident AČR pro automobilový sport: „AČR uvádí v život projekty, které podporují naše mladé a talentované jezdce. Pokud je průběh takového projektu úspěšný, je naší snahou dovést ho až k nejvyšším cílům. Dvě sezóny s Filipem a Honzou v rámci Rally Talentu překonaly naše očekávání. Proto je vznik ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu logickým pokračováním.“

Komentářů celkem: 5
14. 3. 2018 16:45
0 0
V první řadě gratulacesmajlík Design ok, akorát ta kola jsou trochu v nepoměrusmajlík) smajlík
14. 3. 2018 16:58
0 0
gratulace Filipovi a Honzovi, to bez diskuze, ale dovolím si poupravit (a to jsem jeho celoživotní fanda) část toho, co řekl Roman Kresta, Filip se juniorského programu Autoklubu nezúčastnil, ale je fakt, že ho zachránil před těžkým fiaskem, Filip přece udělal svoje první skvělý výsledky v soutěžích nezávislých na Autoklubu a co víc, Autoklub proti těm soutěžím podnikal diverzní akce a to v čele se současným výkonným ředitelem, tenkrát byl tuším generální tajemník FAS, takže Autoklub se nyní pyšní tak trošku cizím peřím, čímž nijak nezpochybňuju poslední dva roky, kdy konečně nechali hoši z Opletalky záškodnictví a za Filipem skutečně stáli a Filipovi patří díky za to, že nezklamal, jsem hodně zvědavej na Filipovu jízdu a můžu bejt jenom nepříjemně překvapen (nevěřím, že k tomu dojde), protože čekám skvělé výsledky smajlík
14. 3. 2018 17:21
0 0
Chlapcům gratuluji a doufejme, že AČR v budoucnu bude podporovat co nejvíce talentů. Jak už jsem tady ale někde psal, takovou podporu podle mě měl v minulosti dostat hlavně Míra Jakeš. V mých očích suveréně největší talent za poslední roky.
14. 3. 2018 17:30
0 0
Ono s tím talentem je to vždy těžké. Takový Véna Kopáček je taky talent. Z poslední doby mě napadá i Matěj Kamenec. Ale vždy je to i o tom, aby se talent potkal s jinými důležitými aspekty, třeba aby za tebou někdo stál. Někdy je potřeba být ve správnou chvíli na správném místě (což třeba byl Filip dva roky zpět). Jindy je třeba si spoustu věcí zajistit sám. A někdy rozhoduje i maličkost nebo štěstí. Talent automaticky neznamená, že z něj vyroste špičkový jezdec. To asi platí v každém sportu.
14. 3. 2018 20:12
0 0
Veliká gratulace, oba si to zaslouží a doufám, že předvedou co v nich je a dostanou se hodně vysoko. Držím palce a už se těším na rz-ty.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!