15. 3. 2018 18:23 − 10456× − 11

Václav Kopáček v roce 2018 = Ford Fiesta R5

Musíme se s vámi (moc rádi) podělit o zprávu, v níž jsme sami ještě před pár dny ani nedoufali.

Dvojnásobní vicemistři republiky produkčních vozů totiž dostali možnost si v letošní sezóně vyzkoušet špičkovou techniku. Stane se tak poprvé už na nadcházející Valašské rally, kde bude dvojice Václav Kopáček – Barbora Rendlová hájit barvy týmu Duck Racing s vozem Ford Fiesta R5.

Dlouho se Václav Kopáček s Barborou Rendlovou snažili vybojovat titul domácích šampiónů v kategorii produkčních vozů. Mají na svém kontě i šest prvenství ve své třídě na jednotlivých soutěžích, ale v celoročním hodnocení se jim podařilo dosáhnout ´pouze´ na dvě druhá místa. Letos došlo k dramatické změně, Západočeši se totiž rozhodli o další titul neusilovat a ani neobhajovat post vicemistrů. Přestupují, a to hned do kategorie nejvyšší!

„Venda předváděl se Subaru Impreza našeho Duck Racingu po dva roky, že je ve třídě 3 národního šampionátu nejrychlejším pilotem. Zároveň ale také bylo často poznat, že techniku produkčního vozu už přerostl a zkrátka potřebuje dostat do rukou ten opravdový závoďák, který tvrdší zacházení vydrží,“ vysvětluje týmový šéf Petr Kačírek. „Ony dva roky také prokázaly, že už je ve svých třiceti letech hotovým jezdcem, který dokáže i při jednotlivých soutěžích přemýšlet takticky, přestože mu zůstala jeho rychlost. Vždyť jedinou havárii, kterou za ony dva roky měl, zavinil na nešťastné předloňské Barum rally evidentní defekt, který tehdy nedovolil autu správně zatočit. Loňská sezóna i přes skvělý začátek a konec byla dosti smolná, přesto z ní Venda s Bárou vyválčili další titul vicemistrů republiky. Tato druhá příčka však už pro jezdce Kopáčkova formátu není úspěchem, celý náš tým zkrátka toužil po titulu."

"Nastal čas na úvahy, co bude dál. Bylo totiž zjevné, že další sezóna v produkčním voze už by byla spíše mrháním času i Vendova talentu. Už když vedle mne seděl na sedadle spolujezdce v Sosnové, viděl jsem na něm, jak je z chování vozu kategorie R5 unesený. Každou chvíli mi pomáhal tahat za ruční brzdu a kdo ho zná, dobře ví, že měl určitě velkou chuť mi taky trochu přišlápnout nohu na plynovém pedálu. Měli jsme pak celou zimu na společné rozmýšlení, zda by to přece jen nešlo nějak zařídit, aby tenhle jezdec v nejlepších závodnických letech mohl ukázat své umění. Po mnoha jednáních mám velkou radost z toho, že můžeme oznámit – nakonec se to podařilo! Venda s Bárou se tedy postaví ve Valašském Meziříčí na start s vozem Ford Fiesta R5 a mne jenom moc mrzí, že u toho z pracovních důvodů nebudu moci být osobně. O to víc budu držet palce na dálku u internetu, aby se jim soutěž vydařila a aby dojeli až na cílovou rampu s dobrým pocitem. Jde o první start s pro ně neznámou technikou, a tak náš tým ani nemůže mít žádná výkonnostní či výsledková očekávání. Ale to asi všichni fanoušci pochopí. Věřím, že si Venda s Bárou budou moci Valašskou rally především pořádně užit a že se na skvělých pneumatikách Pirelli pěkně svezou,“ uzavírá Petr Kačírek.

„Ani neumím vyjádřit svoje pocity, je to zkrátka fantastické,“ září pár dní před startem nové sezóny Václav Kopáček. „Zatím ale k vozu cítím veliký respekt. Seděl jsem za jeho volantem zatím jen jednou, a to teprve před pár dny. Hodně mne překvapilo třeba už jen to, jak je uspořádán interiér. Připadal jsem si, jako kdybych držel volant až ze zadní sedačky a zatím si neumím představit, jaké to bude na trati – zatím mám pocit, že z něj vůbec neuvidím ven. Vůz si důkladněji vyzkoušíme až teprve těsně před soutěží, a tak opravdu zatím ani nemůžeme mít žádné výsledkové ambice. Přesto se ohromně těšíme a moc děkujeme v první řadě Petru Kačírkovi a jeho týmu Duck Racing, také ale dalším našim partnerům, bez jejichž podpory by se tenhle náš sen nikdy nemohl stát skutečností,“ usmívá se pilot, jehož spolujezdkyně Barbora Rendlová hned dodává: „Doufáme, že přestupem do nového vozu neztratíme naše příznivce, kteří by nás třeba raději viděli zase v Subaru! My se totiž na fanoušky budeme těšit dál a rádi je i pozdravíme v servisním zázemí. Bez nich by nás ty závody totiž taky tolik nebavily…“

A co na to říká Ondřej Bisaha, který Fiestu připravuje a vyhrál s ní středoevropskou zónu? „Pro mne je to senzační zpráva, že špičkový (a stále ještě mladý) pilot i mechanik v jedné osobě bude startovat s vozem kategorie R5 – ostatně myslím, že mu tento přestup už nějakou dobu moc přáli všichni fanoušci. Mne osobně těší, že si Venda Kopáček vybral vůz Ford Fiesta R5. Venda měl vždy kolem sebe dobrý tým lidí z mnoha oborů a já věřím, že i naše zkušenosti mu pomohou v jezdeckém růstu. Zkrátka se na naši spolupráci moc těším.“

Komentářů celkem: 11
15. 3. 2018 18:47
0 0
Tak to je super zpráva letos to bude opravdu nejzajímavější sezonasmajlík
15. 3. 2018 18:49
0 0
v posledních dnech se s dobrejma zprávama roztrhl pytel, ale tahle mi udělala největší radost smajlíksmajlíksmajlík
15. 3. 2018 18:55
1 0
Tuhle zprávu už nic nepřekoná smajlíksmajlíksmajlík
15. 3. 2018 18:56
0 0
Tak to je moc dobře, že tato sympatická posádka má konečně pořádné auto, rozhodně si ho za svoje výkony zasloužísmajlík
Ještě tak Valda kdyby sehnal chechtáky na letošní rok a už bych byl spokojený (téměř)!
15. 3. 2018 21:24
0 0
Vendovi jsem přál pořádný kočár už v době kdy jel "hlava-nehlava".Teď už to vypadá že pobral rozumu a já jen doufám že si to v hlavě srovnal.Tak teď nezbývá než popřát:na naši špičku máš jen to neuspěchej a jdi si svým krokem.
15. 3. 2018 22:02
0 0
Tak tohle je pecka největší! smajlík Člověk před pár dny napíše do článku
https://www.ewrc.cz/clanek/31927-harmonogram-a-startovka-sobotni-zelechovicke-besedy/ "Ale my chceme, aby už ho konečně někdo posadil do R5ky!", a sabraka dabra, je to tady! smajlíksmajlíksmajlík
16. 3. 2018 05:35
0 0
Pecka smajlík, hlavně v klídku, výsledky přijdou.
hujere, trochu bych tě opravil: ...jen to neuspěchej a jeď svým bokem smajlík
16. 3. 2018 11:20
0 0
Konečně , dobrá zpráva. Byl jsem v šoku z informací o konci kariéry a teď R5. Paráda.
16. 3. 2018 13:29
0 0
Já mám z této zprávy nejlepší Vánoce, co jsem kdy zažil.smajlíksmajlíksmajlíkByl jsem smířen, že je konec Wendy na Rally a teď tahle zpráva. Největší díky Petře Kačírku, pán bůh Tě to zaplať. Jsi svatej člověk.smajlíksmajlíksmajlík A Další radost mám z Filipa Mareše s R5. To budou dvě nové štiky v českým rybníce MČRsmajlíksmajlíksmajlík
16. 3. 2018 14:04
0 0
Wenoušek a Barunka - mám z Vás radost, děti! Konečně jste se dočkali! Velký dík panu Kačírkovi a všem, co na tom zapracovali! ...a teď jim to ukažte...!!! Drží Vám palce celý Pongratz Rally Team!smajlíksmajlík
16. 3. 2018 16:39
0 0
To je neskutečný mazec smajlík
A ta fotka, velká paráda...
Snad je ta cárka autentická, tyhle barvy mám rád smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!