17. 3. 2018 18:09 − 1857× − 0

Škoda Slovakia Motorsport zahajuje sezonu na Azorech

V úvodu letošního roku zaznamenali fanoušci motoristického sportu vznik nového týmu, který navazuje na Styllex motorsport.

• Martin Koči – Filip Schovánek premiérově na Azorech
• 35 vozů kategorie R5, z toho 12 v rámci seriálu U28
• Pre-event test v místě závodu

Podpis smlouvy s novým partnerem vyústil i v nový týmový název – ŠKODA Slovakia Motorsport. Posádka ve složení Martin Koči – Filip Schovánek, i osvědčená soutěžní technika ŠKODA Fabia R5 připravovaná v dílnách Keane motorsport, zůstává beze změny.

ŠKODA Slovakia Motorsport bude ve svém premiérovém roce startovat hned ve dvou šampionátech. Domácí slovenská sezona odstartuje až začátkem dubna v Prešově. Ovšem úvodní podnik Mistrovství Evropy, všeobecné známé jako ERC, startuje již za několik dní. Tradičním úvodním podnikem bude populární šotolinová Azores Airlines Rallye s centrem ve městě Ponta Delgada.

Martin Koči již patří mezi zkušené soutěžní jezdce, přesto svým věkem stále splňuje i kritéria juniorské kategorie, proto ho tým přihlásil do seriálu U28, který je vypsán pro jezdce do věkové hranice 28 let, pilotující vozy kategorie R5.

„Na začátku sezony jsme věnovali velké množství času činnostem, které nejsou na první pohled patrné, ale pro bezproblémový průběh sezony jsou klíčové. Jedná se zejména o oblast logistiky, startujeme ve dvou odlišných šampionátech, na dvou odlišných površích. Logistika zahrnuje i správné repase klíčových komponentů po odjetí předepsaného množství kilometrů. S hlavním partnerem jsme řešili design vozu, nové závodní kombinézy, týmové oblečení, repasí prošel vůz pro seznamovací jízdy. Průběžnou „repasí“ jsem vlastně průběžně procházel i já. Poctivě jsem se věnoval fyzické přípravě, která se před letošní sezonou neskládala pouze z fitness programu, ale byla důsledně konzultována s profesionály a zahrnovala více činností,“ popsal zimní měsíce jezdec Martin Koči.

Tým ŠKODA Slovakia Motorsport má za sebou oficiální tiskovou konferenci i tréninkový kemp posádky, který byl zaměřen zejména na oblast rozpisu po zimní přestávce. V uplynulých dnech absolvoval dvoudenní šotolinový test. Ten poskytl možnost vyzkoušet několik rozdílných nastavení vozu.

Spolujezdec Filip Schovánek k nadcházejícímu závodu: „V pondělí máme v plánu závěrečný tzv. pre-event test přímo v centru závodu. Následují seznamovací jízdy. Na středu večer pořadatelé připravili divácký asfaltový test v centru města, jehož výsledky se nezapočítávají do soutěže. Přední posádky jsou dokonce promotérem osloveny, zda svezou na místě spolujezdce novináře. Zkrátka velká show pro diváky. Čtvrtek tradiční kvalifikační zkouška a odpoledne startuje první sekce první etapy. Pátek, sobota závod samotný. Čeká nás tedy náročný týden, na který se všichni ale již hodně těšíme.“

Na závod je přihlášen rekordní počet vozů kategorie R5. Tento typ vozu bude pilotovat 35 jezdců a 12 z nich boduje zároveň i do šampionátu U28.

O aktuálním dění bude fanoušky Martin průběžně informovat. Proto sledujte jeho profily na sociální sítích Facebook, Instagram nebo Twitter.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama