Vozy Škoda Fabia R5 budou domácích rally v hojném počtu

Jan Kopecký bude bojovat o čtvrtý titul mistrů ČR v řadě.

› Tovární posádka Jan Kopecký /Pavel Dresler ve voze ŠKODA FABIA R5 v barvách české trikolóry zaútočí na 4. titul mistrů ČR v řadě za sebou
› Starty v domácím šampionátu jsou důležitou součástí marketingových aktivit na domácím českém trhu
› Juniorská dvojice Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen využijí Kowax Valašskou Rally ValMez jako přípravu pro Rally Korsika, příští podnik rallyového mistrovství světa
› Autorizovaní obchodní partneři značky ŠKODA podporují týmy, které s vozy ŠKODA FABIA R5 bojují o body do Mistrovství české republiky v rally (MČR)

Mladá Boleslav, 19. března 2018 – ŠKODA FABIA R5 bude při úvodním podniku Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích (MČR), na Kowax Valašské Rally ValMez (23. – 25. 3.) hojně zastoupena. Tovární tým ŠKODA Motorsport na start vyšle osvědčenou posádku Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZE/CZE) a dvojici Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (NOR/NOR), která první závod Mistrovství ČR pojme i jako přípravu na Rally Korsika, součást mistrovství světa. Vůz Jana Kopeckého je na počest kulatého výročí založení samostatné Československé republiky vyveden v barvách české trikolory. Na domácí půdě chce pokračovat ve vítězné sérii a pokusit se v letošní sezóně vybojovat čtvrtý mistrovský titul v řadě. Na kvality vozů ŠKODA FABIA R5 z mladoboleslavské dílny sází celkem devět týmů, do soutěží různých tříd je přihlášeno celkem 23 soutěžních vozů značky ŠKODA.

Jan Kopecký je nejúspěšnější český soutěžní jezdec posledních let. Dosud získal celkem pět mistrovských titulů. První vybojoval v roce 2004, další přidal již se současným navigátorem Pavlem Dreslerem v sezoně 2012. Od roku 2015 následovala série třech titulů a šňůra šestnácti vítězství v nepřetržité řadě. V této vítězné sérii chce Kopecký s vozem ŠKODA FABIA R5 pokračovat i letos.

„S Pavlem se chceme pokusit najít správné tempo, aniž bychom přitom zbytečně riskovali. Očekávám, že naši soupeři budou ještě silnější. Fanoušci se mohou těšit na napínavé souboje. Nemůžu se dočkat, až se svým vozem ŠKODA FABIA R5 nastoupím na start před českým publikem a zaútočím na čtvrtý mistrovský titul v řadě,“ popisuje své ambice tuzemská rallyová jednička a pilot továrního týmu Jan Kopecký. Jeho týmoví kolegové Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermoen využijí první podnik českého mistrovství k tomu, aby se připravili na příští závod mistrovství světa – Rally Korsika.

Angažmá mladoboleslavského továrního týmu v mistrovství České republiky je i nadále důležitou součástí aktivit na podporu domácích prodejů vozů ŠKODA. Zájemci z řad fanoušků rally si opět budou moci osobně ověřit kvality nových automobilů ŠKODA při zkušebních jízdách přímo v místech konání některých mistrovských soutěží, kde se budou prezentovat autorizovaní obchodníci z daných lokalit. Kromě vozů pro zkušební jízdy bude představena také nabídka ŠKODA Originálního příslušenství, ŠKODA E-shopu nebo finanční služby ŠKODA Finance.

Návštěvníci mohou po celý rok pokoušet štěstí ve hře o dlouhodobou zápůjčku nového automobilu značky ŠKODA a soutěžit o další zajímavé ceny. ŠKODA Motorsport parky v servisním zázemí vybraných rallye tradičně nabídnou řadu aktivit pro celou rodinu.

„Chceme být zastoupeni nejen na rychlostních zkouškách, ale chceme být vidět také v zázemí jednotlivých podniků. Našim cílem je představit vozy a služby se značkou ŠKODA v atraktivním prostřední špičkového motorsportu. Věříme, že si k nám najdou cestu fanoušci rallye i rodiny s dětmi,“ zdůrazňuje šéf ŠKODA AUTO Česká republika Luboš Vlček.

Od svého prvního nasazení při Rallye Šumava Klatovy v dubnu roku 2015, kdy byla poprvé nasazena, nebyla ŠKODA FABIA R5 továrního týmu ŠKODA Motorsport, posádky Jan Kopecký/Pavel Dresler v Mistrovství České republiky poražena. Tato působivá úspěšná série potvrzuje kvality českého soutěžního speciálu, který se těší velké popularitě i mezi soukromými týmy. Kromě tovární posádky se letošního seriálu zúčastní řada dalších privátních týmů s vozy ŠKODA – některé z nich s podporou autorizovaných obchodních partnerů značky. Ve spolupráci se společností Autosalon Klokočka Centrum pokračuje tým Vojtěcha Štajfa, Autokomplex Menčík pro sezonu 2018 podpoří Tomáše Pospíšilíka. Pod záštitou Autoklubu ČR startuje zcela nový projekt, v jehož rámci ACA Autocentrála podpoří vstup talentovaného Filipa Mareše mezi českou soutěžní špičku.

„Jsme rádi, že v domácím šampionátu uvidíme na startovní rampě a tratích rychlostních zkoušek stále více vozů ŠKODA FABIA R5. Od roku 2015 jsme celosvětově prodali již více než 170 závodních speciálů modelu FABIA R5. S naším klientským programem chceme v rámci možností podporovat aktivity těchto týmů na celém světě,“ vysvětluje šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Komentářů celkem: 9
19. 3. 2018 10:33 Upraveno 10:36
0 0
Hlavně jsem se koukal, že Škoda ve výrobě R5ek snad ještě zrychluje, už jsem viděl v resultech šasi č. 212, ještě tak 1 rok a dožene i M-sport, který má 262 vyrobených ks. Apropos, nemáte někdo aspoň zevrubný přehled, kolik by na světě tak mohlo jezdit N4kových Mitsubishi a Subaru?
19. 3. 2018 10:47
0 0
liposh, osobně bych si tipl, že zejména Miší muselo být tak o řád víc než R5. Vždyť jednu dobu jich bylo všude jak nasr...
19. 3. 2018 10:56
0 0
hlavně tím, že šlo o produkční auta, tak v tom není žádný přehled
19. 3. 2018 11:18
0 0
Shacki, jen ze zvědavosti mě teď napadlo, nevytáhl bys z databáze, kolik je třeba evidovaných startů těchto enek celkově nebi třeba v nějaké sezóně (2005 nebo tak kdy byly zabité WRCa mimo MS)? Prosím, prosím smajlík
19. 3. 2018 11:38 Upraveno 11:39
0 0
pro představu jeden vůz - Mitsubishi Lancer Evo IX = 39759 startů v databázi
19. 3. 2018 15:29
0 0
To už jsme tady měli. Pár let se to dalo nazývat "Lancer Cup". Hrozná nuda. Tak snad se nám tu nerozjede "Fabia Cup".
19. 3. 2018 17:32
0 0
Fabia cup asi nee,ale Fcup to bude.(fabia a fiestasmajlík)
19. 3. 2018 18:07
0 0
Horší než Lancer cup (v začátcích) bude už jen E-cup (čti electric cup)... smajlík
MPI
19. 3. 2018 20:50
0 0
Záplava mišáků mě tehdy taky netěšila, ale uznejte sami, že souboje Pech vs. Kresta na identyckých Lancerech ze Žebráku byly velkej sport smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!