30. 3. 2018 06:18 − 2717× − 0

Kopná se pojede pod křídly společnosti Vančík Motorsport

Pořadatelé populárního slušovického Rallysprintu Kopná zažili v minulých dnech velmi horké chvíle.

Vznikly nečekané problémy s povolením tratí rychlostních zkoušek, nicméně všechny zádrhely a komplikace se podařily vyřešit a krizový scénář se nenaplnil. Další pozitivní informací je spolupráce s novým generálním partnerem slušovického sprintu, kterým se stala společnost Vančík Motorsport. Pětidílný seriál Rallysprint Série otevře VANČÍK MOTORSPORT XXVI. RALLYSPRINT KOPNÁ 2018, který se pojede se v termínu 6. – 7. dubna v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty.

Pořadatelé z Rallysprint klubu v Podkopné Lhotě usilovně jednali o zajištění nového generálního partnera. „Jsme rádi, že se nám podařilo po velkém úsilí sehnat partnera. Měli jsme rozjednaných pár firem, ale k dohodě bohužel nedošlo. Nakonec nám pomohla v poslední chvíli náhoda. V servisní zóně při Valašské rally na kopřivnickém polygonu jsme se setkali s Jardou Vančíkem v kamarádské debatě. Najednou říká, že to myslí s podporou naprosto vážně,“ pověděl Josef Minařík, ředitel Rallysprintu Kopná. Jaroslav Vančík startoval před čtvrtstoletím na úplně prvním ročníku Kopné v roce 1993 se „stotřicítkou“, v motoristickém světě je váženou personou především v oblasti přípravy motorů soutěžních vozů a majitelem úspěšné firmy. “Jarda razí filozofii, že peníze, které vydělá v motorsportu, patří zpátky do motorsportu. Věřím, že naše spolupráce může být i na delší období a bude se rozvíjet k oboustranné spokojenosti. V současné době se shání finance velmi obtížně. Letos nám vypadlo pár dlouholetých partnerů a není jednoduché naplnit celkový rozpočet,“ vysvětlil Minařík.

Ještě minulý týden byla vážně ohrožená skladba rychlostních zkoušek a harmonogram rallysprintu. Lesy České republiky nechtěly povolit průjezd rychlostní zkouškou Kameňák kvůli nákaze a nebezpečí prasečího moru ve Zlínském kraji, ale nakonec došlo k dohodě po řadě ústupků. „Při podání žádosti u klasické rychlostní zkoušky Kopná zase došlo k administrativní chybě, neboť na žádosti byl uveden termín 14. dubna. Dokument jsme podávali na obecní úřad s předstihem již v listopadu a termín nám byl poté ze strany Autoklubu přesunut o týden dříve. Tohle jsme si neuvědomili a museli jsme vyřídit na poslední chvíli nové povolení s platným termínem konání závodu. Vznikl nám velký problém, několik bezesných nocí a připraven byl i náhradní časový harmonogram s pozměněnou skladbou erzet. Pořádně jsme se zapotili, ale nakonec všechno šťastně dopadlo. Potřebné povolení nám přišlo a z radosti jsme si i zazpívali,“ uzavřel již s úsměvem Josef Minařík.

Vančík Motorsport XXIV. Rallysprint Kopná 2018 startuje v sobotu 7. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 192,51 km dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 69,29 km. V cíli soutěže se objeví první vůz na slušovickém náměstí v 15:37 hodin. Oblíbený podnik se započítává vedle rallysprintové série do Poháru 2+ a nově do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2018, posádky budou zápolit i do hodnocení Poháru mládeže, Poháru pořadatele a značkového poháru XTG Adam Cup.

Další zpravodajský servis v rámci Rallysprintu Kopná přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!