Michal Moravec - eWRC.cz
5. 4. 2018 17:35 − 1070× − 0

Už máte natipováno? Tour de Corse

Tento víkend bude pro všechny, kteří tipují výsledky v rámci Millers Oils tipovačky eWRC 2018, náročný.

Bude se tipovat první soutěž domácího sprintového šampionátu a další podnik MS, kterým je asfaltová Rally Korsika. Pojďme se podívat, jaké kategorie se na Korsice budou tipovat. Jako na každé rally tipujeme prvních deset posádek absolutního pořadí.

Na Korsice se dá opět očekávat velký souboj všech továrních posádek. Oproti Mexiku mezi nimi došlo ke dvěma změnám. Obě se udály v týmu M-Sport Ford. Zatímco Suninena za volantem třetí Fiesty plánovaně nahradí Bouffier, změna na pozici Evansova spolujezdce je vynucená zdravotním stavem Daniella Barrita. Phil Mills však bude jistě plnohodnotnou náhradou. Dá se však očekávat, že nejtipovanějšími vítězi budou oba Sebastienové. Ogier je favoritem vždy a Loeb v Mexiku předvedl, že ze své rychlosti nic neztratil. A Citroen již loni ukázal, že C3ce Korsika sedí, neboť Meeke odstoupil z první pozice. Spolufavoritem na výhru je určitě i Thierry Neuville, který si v testech vyzkoušel, jaké to je poslat auto mimo trať. Také druhá vlna, dají-li se tak další tovární posádky označit, je vyrovnaná. Zabodovat potřebují obě „hlavní“ posádky Toyoty, svou rychlost by rád předved i Mikkelsen. A asfaltové kvality Daniho Sorda jsou dostatečně známé. Na Korsice se i drobný výlet mimo trať trestá. Podle toho jak budou (ne)úspěšné posádky s vozy WRC, je možné, že se do první desítky dostanou i nejlepší borci s vozy R5. Loni se to podařilo 4 posádkám, v roce 2016 dokončila nejlepší R5ka těsně za TOP10, kterou tipujeme.

14 posádek je přihlášeno s „juniorskou“ Fiestou R2T. A TOP3 v kategorii JWRC tentokrát tipujeme také. Korsika je pro „juniory“ druhým letošním závodem. Nejrychlejší loňští účastníci přestoupili o kategorii výš, takže nejlépe umístění jezdci z loňského ročníku jsou Terry Folb a Julius Tannert. Dá se očekávat, že i letos budou bojovat o bednu. Této dvojici by se ve své druhé sezoně v JWRC jistě rád přiblížil Denis Radström, který vyhrál JWRC ve Švédsku. Ale na asfaltu toho zatím tolik neodjel. Větší šance budou pravděpodobně na straně dalšího Švéda, vítěze ERC3 2015, Emila Berqvista. Ten se naopak vrátil z WRC2 do „malé“ dvoukolky a ve Švédsku skončil druhý, jen o pár vteřin za Radströmem. Z nováčků budou chtít ukázat své kvality nejrychlejší junior roku 2017 ve Francii Jean-Baptiste Franceschi nebo držitel obdobného titulu z Velké Británie Ir Callum Devine, který dojel 3. ve třídě na loňské Ypres rally.

Třetí tipovanou skupinou, opět nás zajímají 3 nejlepší posádky, je pro Korsiku třída RC2, které vládnou vozy kategorie R5. Ta nás zajímá i proto, že mezi hlavní favority patří Jan Kopecký. Po výhře na Monte a domácí Valašce by mohl získat takový malý „hattrick“. Dobrý výsledek by určitě ovlivnil i jeho další letošní program. Snad ho tentokrát nezbrzdí defekt nebo technický problém, který ho zpomalil loni. Největším vyzyvatelem by měl být tovární jezdec Citroenu Stéphane Lefebvre, který premiérově představí nový Citroen C3 R5. Uvidíme, v jakém světle se nejnovější přírůstek kategorie R5 předvede. Lefebvre nepojede s C3 R5 sám, v rámci WRC2 s ní odstartuje i Yoann Bonato (a třetí vůz pojede v roli předjezdce s Alexem Benguem za volantem). Dvě posádky nasazuje i Škoda Motorsport, Kopeckého doplní stejně jako na Valašce O.C. Veiby. S Fiestami budou na startu mj. vítěz kategorie ze Švédska Katsuta, s podporou M-Sportu startující Gus Greensmith (tentokrát mimo WRC2) či zmíněný loňský vítěz JWRC Nils Solans. Kompletní startovní listinu najdete tradičně na ewrc-results.com. Tipování končí tradičně se startem první RZ. Na Korsice do ní posádky odstartují v pátek krátce před desátou dopoledne. Zapojte se i vy do Millers Oils tipovačky eWRC 2018 a vyzkoušejte svůj odhad. Nejlepší tipující jsou po každém kole odměněni dárky od partnera soutěže. Přejeme všem úspěšné tipy.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!