6. 4. 2018 23:01 − 1912× − 0

Kopná jako test pro Filipa Mareše

Po úspěšné premiéře se Škodou Fabia R5 na Valašské rally bude Filip Mareš startovat již tuto sobotu na Rallysprintu Kopná.

Po dohodě s vedením týmu a po vyhodnocení úvodního podniku, byl tento závod dodatečně zařazen jako ostrý test před další soutěží Mistrovství České republiky v Klatovech.

„Z tohoto rozhodnutí jsem opravdu šťastný,“neskrývá své dojmy průběžně sedmý jezdec českého mistrovství a pokračuje: „Po vcelku úspěšně absolvované Valašce jsme s celým týmem hodnotili situaci a pečlivě zvažovali další kroky. Ve hře byl i test ve své klasické podobě, za daných okolností jsme ale jako přínosnější vyhodnotili náš start na Kopné. Za prvé to není daleko od Luhačovic, kde sídlí tým KRESTA RACING, a za druhé je to skvělá příležitost k pokračování našeho učení s novou technikou, navíc na náročných tratích v okolí Zlína a Slušovic. Na Kopné jsme s Honzou doposud nikdy nejeli a jsme nadšení, že tady v rámci přípravy můžeme startovat. Nepůjde nám o výsledek, naším cílem je navázat na zkušenosti z Valašky a pokusit se učinit následné kroky v novém soutěžním náčiní. Budou to pro nás velmi hodnotné kilometry,“ těší se na svůj další start s Fabií R5 Filip Mareš.

Rallysprint Kopná je tradičním zahájením naší domácí rallysprintové sezóny. Jeho 24. ročník zavede startující posádky do krásného prostředí na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů. ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM s posádkou Filip Mareš a Jan Hloušek vás zvou již tuto sobotu do okolí Slušovic. První rychlostní zkouška „Zádveřice“ startuje v 9:13 hodin.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama