19. 4. 2018 12:35 − 931× − 0 0

Na tradiční Šumavu s velkou motivací

Posádka Vojtěch Štajf a Markéta Skácelová se intenzivně připravují na svůj letošní druhý start v seriálu MČR.

- Seznam posádek slibuje opět silnou konkurenci 18 vozů specifikace R5
- Rallye Šumava Klatovy patří statisticky k úspěšným soutěžím Vojtěcha Štajfa
- Šumavská premiéra pro navigátorku Markétu Skácelovou
- Tým zvládá zároveň náročnou logistiku spojenou s účastí na Rally Jordánsko

Posádka Racing 21 – Klokočka ŠKODA teamu Vojtěch Štajf a Markéta Skácelová se intenzivně připravují na svůj letošní druhý start v seriálu MČR v automobilových soutěžích. O nadcházejícím víkendu opět změří své síly s početnou konkurencí nejen na vozech specifikace R5 v rámci 53. ročníku Rallye Šumava Klatovy.

Během dneška a včerejšího odpoledne se již posádka Racing 21 – Klokočka ŠKODA teamu připravovala v okolí Klatov. Po seznamovacích jízdách se k soutěži vyjádřil Vojtěch Štajf: „V přípravě na Šumavu jsme neponechali nic náhodě. Máme již za sebou krátký pondělní test s naším vozem ŠKODA Fabia R5. Myslím, že pro nás s Markétou je podstatné se tentokrát vyvarovat chyb z minulé soutěže. Rychlostní zkoušky jsou tady na Šumavě zase pěkné, po mnoha letech se vrátily zpět některé úseky a na suchu to bude tradičně hodně rychlá soutěž. Navíc předpověď počasí slibuje na víkend příjemné teploty, takže snad ideální podmínky pro dosažení kvalitního výsledku. Už se těšíme na sobotní start.“

Rallye Šumava Klatovy patří pro Vojtěcha Štajfa k těm statisticky úspěšnějším. Nepočítáme-li zde jeho vůbec první soutěžní start v rallye v roli spolujezdce po boku Jana Trajbolda ml. v roce 1995, má na svém kontě za volantem soutěžního vozu již 17 startů v této tradiční soutěži domácího šampionátu. Ve více jak 70 % svých startů na Šumavě dojel úspěšně do cíle. S touto soutěží se však pojí rovněž nejvážnější havárie v kariéře 44letého soutěžního jezdce, a to v roce 2009. Naopak nejlepšího umístění zde dosáhl v roce 2004, kdy skončil na třetím místě, avšak v druhé etapě dlouho dominoval startovnímu poli.

Letošní 53. ročník Rallye Šumava Klatovy je tedy pro Vojtěcha Štajfa osmnáctým vystoupením v okolí Klatov, ale zároveň premiérovým startem na zdejších náročných rychlostních zkouškách pro jeho navigátorku Markétu Skácelovou.

Vedle aktivní přípravy na Rallye Šumava Klatovy se druhá polovina týmu intenzivně věnuje logistice pro úspěšný start na Rally Jordan, prvním podniku Middle East Rally Championship (MERC). Ten startuje hned v následujícím týdnu po Rallye Šumava Klatovy. „Jsem moc rád, že aktuálně zvládáme logistiku do Jordánska bez jediného problému a servisní kamion včetně soutěžního vozu je nyní na lodi na trase z Řecka do Izraele,“ potvrdil aktuální situaci s přípravou týmu na seriál MERC Vojtěch Štajf.

53. ročník Rallye Šumava Klatovy odstartuje v pátek 20. dubna krátce po 17. hodině na náměstí Míru v Klatovech.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama