23. 4. 2018 07:39 − 4370× − 9

Mareš s Hlouškem třetí v českém mistráku

Netradičně krásné, takřka letní počasí provázelo letošní ročník naší nejstarší automobilové soutěže, Rallye Šumava Klatovy.

Kromě soudobých vozů mohli diváci po celý závod sledovat také historické soutěžní speciály v Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Legend. Parádní atmosféru druhého podniku MČR dotvářelo velké množství diváků a nabitá konkurence.

Nad očekávání dobře se při třetím startu s vozem Škoda Fabia R5 v barvách ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu dařilo také posádce Filip Mareš a Jan Hloušek. Ti se už od úvodu soutěže pohybovali na hranici TOP 5 a v noční sekci první etapy poskočili díky několika rychlým časům až na průběžnou čtvrtou pozici. V porovnání s prvním startem na Valašské rally, odsunuli Filip s Honzou za svá záda další mnohem zkušenějších soupeře a také ve druhé etapě zajížděli stabilně konkurenceschopné časy. V úvodu druhého dne je sice přeskočil tovární jezdec ŠKODA Motorsport Juuso Nordgren, ale chyba Václava Pecha v předposlední rychlostní zkoušce vrátila mladou posádku zpět na čtvrtou příčku celkového pořadí. Finský jezdec Nordgren není přihlášen do klasifikace Mistrovství ČR, v domácím šampionátu tak obsadila posádka ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu výbornou bronzovou pozici!

„Musím říci, že Šumava pro nás dopadla nad očekávání dobře. V autě se cítíme komfortně a nejpodstatnější pro nás je, že se nám daří stahovat časovou ztrátu na kilometr v porovnání se špičkou. V druhé etapě nás sice přeskočil Juuso Nordgren, ale za daných okolností nebylo naší prioritou s ním bojovat. Juuso a Tapio jeli hlavně v sobotu skvěle. My jsme s Fabií R5 stále téměř na začátku a ve využití auta mám stále velké rezervy. Přesto si myslím, že jsme při druhém startu se čtyrkolkou na velkém závodě ukázali slušnou rychlost a co je pro nás důležité, závod jsme odjeli bez větších chyb. Celou soutěž se podle mě jelo vysoké tempo. V poslední sekci jsem vědomě trochu zpomalil, před námi i za námi byla již větší časová mezera. Jakkoliv to může znít jako alibismus, vím, čeho chci v budoucnu v tomto sportu dosáhnout. Cítil jsem, že na to, abych mohl tlačit na pilu o něco více, mám ještě pár závodů čas,“ hodnotí svůj výkon Filip Mareš.

„Na Šumavu jsme se těšili, překvapilo nás letní počasí. Rychlostní zkoušky byly náročné, ale opravdu krásné. Myslím si, že i diváci si letošní ročník museli užít, v tradičních diváckých místech jich bylo opravdu velké množství. Mě druhý den přepadla nějaká viróza, takže jsem byl rád, že už jsme v cíli. Byl to ale skvělý víkend,“ vypráví s úsměvem Jan Hloušek.

„Filip zajel všechny tři podniky opravdu dobře. Je na něm patrný velký pokrok a v tomto ohledu jsem rád, že jsme startovali na Kopné. Určitě mu přinesla větší jistotu v řízení i rychlost. Líbí se mi, že jede čistou stopu a nedělá chyby,“ vysvětloval v poslední servisní zóně Roman Kresta.

53. ročník Rallye Šumava Klatovy dokončilo 56 posádek, podle očekávání zvítězil úřadující mistr ČR Jan Kopecký s Fabii R5. Na druhém místě dojel ruský rychlík Alexey Lukyanuk, třetí dokončil fin Nordgren. Příštím podnikem Mistrovství ČR v rally bude ve dnech 18. a 19. května čtyřicátýšestý ročník Rallye Český Krumlov.

Komentářů celkem: 9
23. 4. 2018 08:15
0 0
Jak není Nordgren přihlášený? Ono už zas neplatí to pravidlech o jezdcích z EU?
23. 4. 2018 08:30
0 0
a kozáček? ten je z EU? smajlík
23. 4. 2018 14:18
0 0
Milane, Kubo,
pravidlo o jezdcích z EU (čl. 1.1.1 z kapitoly F.) samozřejmě stále platí, podstatné ale je, že jezdci z EU nejsou do klasifikace MČR zařazeni automaticky, nýbrž na základě vlastní žádosti - potvrzení, že jsou profesionální jezdci. Pokud tedy jezdec daný požadavek nevznese, nebude do MČR zahrnutý, ani kdyby mu ve Škodě platili 1 000 000 euro. Vloni i předloni měli ve Škodě zájem o zařazení Tidemanda či Kreima, letos (nejspíš i po mnohých kritických připomínkách ze strany našich jezdců) už zahraniční jezdce do MČR nenominují.
Co se týká Lukyanuka, tak tam nejspíš došlo k omylu a do MČR by zařazen být neměl (mimo EU), ledaže by si vyřídil českou licenci (či jinou ze země EU). Proč tomu tak bylo na Šumavě (v předběžných výsledcích na stránkách rally je uveden, oficiální konečné tam zatím nejsou), tomu nerozumím. Dotaz v tomto ohledu už jsem zaslal na patřičná místa.
23. 4. 2018 14:47
0 0
děkuju Tomáši, myslel jsem, že registrace je už minulostí, ale to mě tolik netrápí, spíš mi jde o toho Alexe, českou licenci asi nemá, to by mu doma fakt neprošlo, takže si rád počkám na objasnění záhady jeho zatímního zařazení mezi bodující jezdce, ještě jednou díky smajlík
23. 4. 2018 15:31
0 0
Jo ale tohle je článek o něčem jiném, skvělá prace kluci, myslím ze se vsichni tesej na pokračování smajlík
23. 4. 2018 17:32
0 0
Tak Lukyanuk všude tvrdil, že jede český šampionát, tak by body měl brát a tedy být přihlášen. Štve mě tohle i třeba kvůli tipovačce, kde do poslední chvíle nevím, zda je přihlášen nebo ne. Respektive to nevím ani po soutěži.
23. 4. 2018 20:11
0 0
ombre, skoro souhlas, aspoň s druhou půlkou, ale v té první se pleteš, je důležitý, jaký pořadí zajeli v domácím mistráku a nejen pro mě smajlík
24. 4. 2018 20:30
0 0
Alex českou licenci nemá,Shacki-vznes na něj dotaz,on ti jistě odpoví.
24. 4. 2018 20:54
0 0
Může mít nějakou jinou EU.Které spadají do EU ale si nemyslím že by mu Putin dal souhlas k reprezentaci jiné země než jeho "Velikého Ruska"smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama