ČMPR 2018 přichází se změnami

Českomoravský pohár rally (ČMPR) startuje do své páté sezóny. (video)

Českomoravský pohár rally (ČMPR) startuje do své páté sezóny. Jeho kalendář tvoří pětice závodů. Čtyři už známe. Jako první se v pátek a v sobotu 27. – 28. dubna pojede Rallye Hořovice, následovat budou Radouňská rallye, Rallye Železné hory a Rally Sudety. Pátý závod by se měl konat v září nebo říjnu, na bližší informace o pořadateli a lokaci si ještě musíme chvíli počkat. Pořadatelé ČMPR hlásí změnu systému bodování. V loňském roce bylo třeba odjet aspoň tři závody, aby se z nich body počítaly, přičemž nejhorší výsledek se škrtal. Letos se budou počítat všechny body a škrtat se nebude nic.

Zvláštní status má Radouňská rallye. Pojede se jako regulérní dvouetapový závod, proto obdržela koeficient dva. Hořovice mají 1,5, u ostatních soutěží se počítá s koeficientem jedna. Novinkou je také snaha o větší medializaci seriálu. Hlavním mediálním partnerem ČMPR 2018 je Motorsport revue. Reportáže ze všech závodů budou vysílány na TV Sport 5 a zpravodajsky také v rámci pořadu Svět motorů na ČT Sport. Motorsport revue spolupracovala s některými pořadateli závodů ČMPR již v posledních dvou letech. V roce 2017 měly pořady o ČMPR na TV Sport 5 dohromady 71 repríz.

Českomoravský pohár rally vznikl v roce 2014 sloučením některých soutěží Volného poháru a Rallye cupu. V jeho rámci je vypsáno šest tříd pro soudobé automobily (A1 – A6), pět pro historické (H1 – H5) a po jedné pro legendy bez rozdílu objemu motoru (L) a účastníky jízdy pravidelnosti (P). Za soudobé jsou brány vozy sériově vyráběné od 1. ledna 1992. Pro kategorii legend platí větší technická omezení, než pro historiky, řídí se ale stejným datem výroby do konce roku 1991. Závodí se samozřejmě také o vítězství v absolutní klasifikaci.

Souboj o absolutní triumf v ČMPR 2017 se týkal především dvou posádek na vozech Mitsubishi Lancer Evo IX. Michal Černý s Miloslavem Vojínem obhajovali titul z roku 2016, sekundovala jim polská dvojice Janusz Lelek – „Bolek“. Lelek i Černý brali v šesti závodech po třech výhrách, jenže Černý už žádné další body nepřidal, a tak celkový triumf neobhájil. Zvítězil tedy Lelek, na druhé místo se vklínila posádka Miroslav Čabaj, Tomáš Lovčík na Škodě Fabii TDi, a Černý skončil třetí. Obhájce titulu Janusz Lelek figuruje mezi 78 posádkami, které se přihlásily na nadcházející Rallye Hořovice. Soutěž startuje první rychlostní zkouškou v pátek 27. dubna v 16 hodin, vítěze bychom měli znát přibližně toutéž dobou v sobotu 28. dubna.

Kalendář ČMPR 2018:

27.-28. dubna Rallye Hořovice, 22.-23. června Radouňská rallye, 28. července Rallye Železné hory, 1. září Rally Sudety, září/říjen Rally ??

Videa, fotogalerie, články a magazíny hledejte také na www.msrevue.cz. Máme rádi motorsport!

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!