Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
28. 4. 2018 19:30 − 3266× − 0

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

Asi tímto způsobem by se dal charakterizovat nový návrh ohledně podoby tratě Wales Rally GB.

Organizátoři britského (chcete-li welšského) kola mistrovství světa nesklidili u nadřízených orgánu příliš pochval za navrženou podobu tratě letošního ročníku, když se rozhodli, že PowerStage se odehraje na čistě asfaltovém, pět kilometrů dlouhém, úsek s názvem Great Orme. Test byl naplánován v okolí města Llandudno, kde by se jelo po pobřeží přímořského výběžku, což by nabídlo poměrně atraktivní televizní záběry a vzhledem k blízkosti zmíněného města měl test sloužit jako lákadlo pro početné davy diváků. Avšak FIA na návrh tratě uplatnila paragraf 13.3.1 sportovních řádů, který říká, že charakter power stage musí odrážet charakter celé rally, což jaksi čistě asfaltový test v jinak cele šotolinové rally nesplňuje… Jak nyní informují , brzy by mělo být představeno nové řešení, na nějž se vpravdě hodí rčení z nadpisu tohoto článku.

Oním šalamounským řešením by totiž mělo být to, že Great Orme se sice pojede jako závěrečný test celé rally pod dohledem televizních kamer, ale bonusové body se budou udělovat na dřívější vložce, podle britského serveru se nejpravděpodobněji jeví Gwydir, který bude taktéž přenášen televizí.

Ben Taylor z vedení Wales Rally GB k současné situaci řekl: "Usilovně pracujeme s FIA a ostatními zainteresovanými, mezi kterými nechybí hlavní sponzor soutěže v podobě welšské vlády a titulární sponzor společnost Dayinsure, na nalezení řešení, které by vyhovovalo vše. Věřím, že jsme velmi blízko řešení a na začátku příštího týdne jej představíme." Na pondělí 30. dubna Wales Rally GB rozeslala pozvánky na představení soutěže pro média, které se mělo původně konat 17. dubna, ale z důvodu neschválení trati bylo odloženo. Takže nezbývá, než počkat ještě pár dní, abychom zjistilo, jak to tedy s tratí soutěže dopadne.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!