Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
29. 4. 2018 19:46 − 5204× − 1

Tänak s Järveojou slaví první výhru s Yarisem

Tak a je hotovo. Rally Argentina je v cíli a vítězství v této jihoamerické soutěži slaví posádka Ott Tänak – Martin Järveoja na Toyotě.

Na dnešní třetí etapu si argentinští pořadatelé připravili poslední tři rychlostní zkoušky, které se odehrály na dvou úsecích, ač v názvu jednotlivých testů figurují tři jména. RZ16/18 se totiž jede na jednom úseku, jedná o legendární El Condor, což je rychlostní zkouška lokalizovaná v pohoří Traslasierra a právě díky horskému prostředí nabízí za pěkného počasí krásné scenérie. Test se oproti loňskému roku jede v otočeném směru a na posádky tak letos čeká nastoupat 746 výškových metrů na 16 kilometrech vložky. Neznámou v harmonogramu nedělní etapy není ani zbylý úsek, kterým je 22 km dlouhý Giulio Cesare – Mina Clavero. Po včerejšku zůstává nadále na čele soutěže Tänak, jehož nejbližším pronásledovatelem je Neuville, jehož doplňuje týmový kolega Sordo.

Na prvním dnešním průjezdu testem El Condor zajel nejlépe Mikkelsen, kterého následovali Ogier a Tänak. Na podobu TOP 10 měl největší vliv defekt Lappiho, který muset svou šestou příčku přepustit Evansovi a před Fina je posunul ještě Meeke. Žádné velké drama se neodehrávalo ani na RZ17, kde nejrychlejší čas zajela trojice Hyundai v pořadí Neuville, Mikkelsen a Sordo. Vedení si čtvrtým časem hlídal Tänak, jenž sice ztratil 8 seu´kund na nejrychlejšího Belgičana a v průběžné klasifikaci soutěže mu jich nadále 40 k dobru zůstávalo. O největší rozruch se na tomto testu postaral lídr WRC2 Rovanperä, který vyletěl se svou Fabií R5 mimo cestu a musel se kousek před koncem rozloučit se skvěle rozjetým podnikem.

Na PowerStage si největší příděl bonusových bodů připsal Neuville, který o půl sekundy porazil druhého Ogiera. Dvě desetiny za pětinásobným mistrem světa zaostal Mikkelsen, čtvrtý Tänak měl již odstup výraznější, když zaostal dvě a půl sekundy na třetím Norem. Poslední bonusový bod vybojoval Meeke. V celkovém pořadí Rally Argentina nezměnila PowerStage nic na vítězství Tänaka, jenž slaví třetí výhru v MS v kariéře a první v barvách Toyoty, druhé místo si z Jižní Ameriky odváží Neuville a tyto dva jezdce doplnil na stupních vítězů Sordo, který tak spolu s Belgičanem na druhém místě zajistil hned dva pódiové stupínky pro Hyundai.

Pod stupní vítězů dojel čtvrtý Ogier, pátou příčkou podtrhnul povedenou soutěž týmu Hyundai Mikkelsen a minutu za ním dokončil Evans. Vedle Welšana seděl po korsické pauze opět Barrit a posádka zopakovala svůj výsledek z Monaka. Sedmou příčku bral Meeke, kterého včera zdržela výměna defektu, podobně dnes na osmou příčku kvůli defektu klesl Lappi. Deváté místo a pozici předposledního vozu WRC v cíli zaznamenal Suninen a desítku uzavřel Tidemand, jenž zvítězil v klasifikaci WRC2 před Greensmithem a Hellerem.

Komentářů celkem: 1
30. 4. 2018 08:39
0 0
Pro Ford asi celkem zklamání, pro mě Elfyn, tady jsem od něj čekal mnohem víc. Až na drobné výjimky, jezdil vzadu a nebýt smolných okamžiků soupeřů, dopadl by mnohem hůř. Přesto dojel a udržel za sebou Krise. Asi jsem se v něm mýlil a on nesnese tíhu odpovědnosti.
Krásný závod předvedl Ott a konečně se dočkal, učil se od mistra a na špičku patří.
Dani asi chytá druhý dech, to co bych čekal od Elfyna, předvedl Dani, moc pěkné.
Smolaři v Citronech, to snad nesnese ani komentář, obou mi bylo líto, jsou lepší, než ukazují výsledky.
Pěkná soutěž, zábavný víkend, díky všem za sprostředkování...

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama