--> -->
3. 5. 2018 12:21 − 611× − 0 0

Ott Tänak s Toyota Gazoo Racing triumfoval v Argentině

Estonský jezdec Ott Tänak s týmem Toyota Gazoo Racing vyhrál Argentinskou rally.


Po nástupu do nového týmu dosáhl vítězství již v pátém podniku, kterého se s vozem Toyota Yaris WRC zúčastnil.

Tänak s navigátorem Martinem Järveojou dominovali poté, co se ujali vedení v průběhu prvního celého dne soutěže, během pátku a soboty zvítězili v 10 rychlostních zkouškách a poté si drželi vedoucí pozici v průběhu pověstně těžkých erzet v neděli. Nakonec si dojeli do cíle jako první s pohodlným náskokem 33,7 s před druhým v pořadí.

Esapekka Lappi dokončil svoji první Argentinskou rallye jako osmý v celkovém pořadí. Během víkendu jej zbrzdilo hned několik defektů, včetně dalšího průrazu během první nedělní rychlostní zkoušky, což jej posunulo o další dvě místa. Zároveň však předvedl povzbudivé tempo v podniku, který je považován za jeden z nejtěžších v rámci celého šampionátu. Jari-Matti Latvala byl nucen v pátek odstoupit kvůli škodám na vozidle po nárazu do kamene.

Tänak zůstává na třetí příčce v pořadí jezdců a Toyota si drží třetí pozici v hodnocení továrních týmů, avšak v obou případech došlo k bodovému posunu směrem kupředu.

Akio Toyoda (předseda týmu)

„V průběhu loňské Argentinské rallye byly naše vozy Yaris WRC na drsných cestách masivně poškozeny. Členové našeho týmu si však odnesli spoustu zkušeností, vylepšili vůz, a nakonec dokázali dostat Yaris zpět doprostřed pódia. Latvala, který byl bohužel zkraje víkendu nucen odstoupit, jel stejným tempem jako Tänak, ale pak jej postihly potíže. Z Argentiny však odjíždí s dobrými pocity a pochvalným komentářem. Jsme nyní uprostřed druhé sezóny.“

Tommi Mäkinen (šéf týmu)

„Pro náš tým je to naprosto úžasný výsledek. Ott byl během tohoto víkendu nesmírně silný. Samozřejmě v průběhu posledního dne jel trochu na jistotu, ale ty poslední rychlostní zkoušky byly tak náročné, že nemělo smysl riskovat ztrátu tak úžasného vítězství. Je to jeho první vítězství s naším týmem, kterého navíc dosáhl v jedné z nejtěžších rallye. Všichni viděli na vlastní oči, co náš vůz dokáže za takových podmínek, a že je dostatečně konkurenceschopný. O tak dobrých výsledcích během tohoto víkendu jsme si zatím mohli nechat jen zdát. Měli jsme v minulosti výkyvy nahoru i dolů, takže toto vítězství je skutečně důležité. Víme, že tento vůz má dobrý potenciál, a nyní tak konečně máme úžasný výsledek za všechnu tu tvrdou práci, kterou tým do tohoto vložil. Nyní doufáme, že budeme ve stejném duchu i pokračovat.“

Ott Tänak (jezdec, vůz č. 8)

„Mé první vítězství s týmem pro mne hodně znamená. Dokázali jsme vůz velmi rychle zlepšovat a nyní je už skoro přesně podle mého vkusu. To mi dodává hodně jistoty. Také je úžasné cítit velkou podporu ze strany celého týmu. Poprvé ovládnout rallye tímto způsobem je opravdu pěkné, ale rozhodně to nebylo snadné. Zkraje tohoto víkendu jsem hodně tlačil na pilu. Jak náskok narůstal, měli jsme více a více kontroly, a tak jsme dnes zvolili spíše jízdu na jistotu. Máme dobrý směr a v šampionátu snižujeme odstup za soupeři. Sezóna zatím ještě úplně nepokročila, takže musíme v příštích podnicích pokračovat v podobném duchu.“

Esapekka Lappi (jezdec, vůz č. 9)

„Ze své první Argentinské rallye si odvážím několik pozitivních zkušeností. Při své první účasti tady jsem nakonec dokázal jet rychleji, než jsem čekal. Pomohlo také, že jsme zde asi měli nejlepší vůz: Ott dokázal kontrolovat celou rallye a zaslouží si gratulaci. Během víkendu jsme měli hodně problémů s defekty a nyní musíme prošetřit, co bylo příčinou. Byla tady sice spousta věcí, kvůli kterým jsme ztratili čas, ale absolvovali jsme všechny rychlostní zkoušky a získali zkušenosti. Neočekávali jsme rozhodně, že by první část sezóny měla být snadná – kvůli podnikům, kde jsem zatím neměl dost zkušeností – ale zakusili jsme povzbudivé okamžiky a tyto zkušenosti si také odvážím s sebou do Portugalska.“

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->