4. 5. 2018 14:00 − 1422× − 1

Rally Vyškov odstartuje již v sobotu!

Početné startovní pole budou moci diváci sledovat na Rally Vyškov, druhém podniku letošního seriálu A Sport Rallysprint série.

Celkem se přihlásilo 93 posádek. To je o 9 více než v loňském roce. Na start se postaví 10 vozů specifikace R5, 1 vůz specifikace S2000 a 1 vůz starší specifikace WRC. Do klasifikace Poháru 2+ je přihlášeno 12 posádek, v rámci Poháru pořadatele pojede 7 posádek a v samotné Rallysprint sérii se bude rvát celkem 73 posádek.

Na Vyškovsku nebude chybět nikdo ze špičky Rallysprint série a Poháru 2+. Mezi největší adepty na absolutní vítězství zcela jistě patří loňský vítěz Martin Vlček, který pro Rally Vyškov mění techniku a odstartuje zde se Škodou Fabia R5, dále Roman Odložilík s Fordem Fiesta R5, talentovaný Filip Mareš s dalším mladoboleslavským speciálem specifikace R5 a pozadu určitě nebude chtít zůstat ani slovenský matador Igor Drotár s Fordem Fiesta R5. Za zmínku také stojí návrat Roberta Adolfa na tratě rychlostních zkoušek, který se na Rally Vyškov 2018 uskuteční. Vrací se po roční pauze a rovnou ve voze nejvyšší specifikace R5 z dílen Romana Kresty. Z favoritů Rallysprint série lze jmenovat Marcela Svačinu s Peugeotem 208 R2, Andreje Barčáka s Opelem Adam R2 nebo Michala Srba s Citroënem C2 R2 Max. Překvapit by mohl mladý Petr Semerád s Peugeotem 208 R2. Rally Vyškov 2018 bude určitě zajímavou soutěží, čemuž nasvědčuje jak pestrost vozů ve startovním poli, tak i účast hned několika adeptů na vítězství v každé kategorii.

„Se startovním polem jsme velmi spokojeni, jak s počtem, tak i s přítomností celé špičky Rallysprint série a Poháru 2+. Diváci u nás opět budou moci vidět řadu vozů specifikace R5, vůz S2000 nebo třeba dva vozy Porsche. Se startovním číslem 60 pojede čerstvý šedesátník, domácí Ruda Kouřil na sedadle spolujezdce,“ reaguje na seznam přihlášených ředitel XXVI. Rally Vyškov 2018, Jaromír Palásek.

XXVI. Rally Vyškov 2018 startuje v sobotu 5. května v 9 hodin na parkovišti v Tyršově ulici nedaleko Masarykova náměstí ve Vyškově. Na soutěžní posádky čeká 202,97 km dlouhá trať, na které pořadatelé namotali v součtu 67,30 km měřených testů. Vítěze uvidíme po absolvování 7 rychlostních zkoušek na cílové rampě v 17 hodin. Předpověď počasí předpovídá velmi příjemné počasí, přijďte si proto užít slunečnou sobotu přímo k tratím rychlostních zkoušek!

Pro ty z vás, kteří zůstáváte doma, připravuje náš hlavní mediální partner, redakce I-Motorsport.cz, rozsáhlou online reportáž přímo z místa dění doprovázenou živými vstupy, autentickými fotografiemi a videi, ohlasy jezdců a spoustou dalšího. Sledujte oficiální webovou stránku soutěže www.rallyvyskov.cz a facebookový profil Rally Vyškov, kde najdete další aktuální informace a všechny důležité odkazy.

Komentářů celkem: 1
4. 5. 2018 20:58
0 0
Ačkoliv je to detail, loni bylo přihlášeno 88 posádek, což je o 5 méně jak letos, ne o 9.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama